ראובן, שנולד וגדל ברמת השרון עד יומו האחרון, נפטר בסוף שבוע שעבר והובא למנוחות ביום ראשון. ילדיו, משה ואורית, מספרים על הערכים שהנחיל להם אביהם

שרון יונתן

ראובן אורן, מהחקלאים הוותיקים ברמת השרון, הלך בסוף השבוע לעולמו בגיל 88 וביום ראשון הובא למנוחות בבית העלמין בבית העלמין הישן ברחוב הנצח. ראובן ז"ל היה נשוי לרחל ז"ל והותיר אחריו שלושה ילדים (אורית, משה, ודפנה), שעדיין גרים ברמת השרון, שמונה נכדים ושני נינים.

ראובן נולד בשנת 1932 להורים שהגיעו לרמת השרון שנתיים לפני כן והקימו משק חקלאי. בילדותו למד בבית הספר אוסישקין ואח"כ בבית הספר החקלאי מקווה ישראל.

לאחר שחרורו מהצבא החל לעבוד כחקלאי והתנדב לשורת המתנדבים, להנחלת הלשון העברית לעולים במעברת רמת השרון.

בשנת 1970 נבחר להיות יו"ר הועדה החקלאית ברמת השרון ברוטציה עם יהודה גפני. בתפקיד זה שימש עד שנת 1996. ראובן גידל תותים לייצוא ועוד מגוון גידולי ירקות.

בשנת 1999 זכה לקבל את אות יקיר העיר. בתעודה שקיבל נכתב: "על פעילות מבורכת בשורת המתנדבים ובהנחלת הלשון העברית לעולים חדשים במעברה. על תרומה ממושכת במסגרת הוועדה החקלאית, בטיפול בבעיות חקלאי רמת השרון, כגון הדרכה וסיורים והגנה על זכויותיהם ומקור פרנסתם".

בנו, משה אורן, סיפר השבוע על אביו:

"אבא היה בן אדם שורשי, אישיות גדולה. איש של אהבת ארץ ישראל, אהבת המדינה ובפרט אהבה של רמת השרון, בלי שום ציניות, מהאידיאליזם של פעם. תמיד היה אומר: "אם חקלאות כאן, מולדת כאן". הייתה לו יושרה אישית, דרך ארץ, כריזמה, עשיה ללא פחד, מרובה ביושרה. הוא התעסק תמיד עם צרכי הציבור ואף פעם לא שם את טובתו האישית לפי כלל צרכי החקלאים ברמת השרון. הוא גידל בעיקר תותים, גזר וחסה בשדות הכניסה לרמת השרון, בשדות המערביים והיה לו פרדס ליד מרכז הטניס. הוא עסק בחקלאות עד לפני עשרים שנים לערך".

הלוויתו של ראובן התקיימה לאחר הוצאת ההנחיות על התקהלות של עד עשרה אנשים. משה מתאר: "בחברת קדישא החתימו אותי על כך שלא תהיה התקהלות של מעל עשרה אנשים, אבל בפועל הגיעו כמה עשרות. ברור לי שאלמלא המצב היו מגיעים הרבה יותר תושבים. זה לא שאנשים לא רצו לבא, אלא פשוט נשמעו להוראות".

בתו, אורית אורן, הוסיפה דברים לזכרו של אביה:

"אבא היה אדם שחי לפי ערכים מאוד יפים שהולכים ונעלמים, בעיקר אהבת האדם, אהבת הארץ, אהבת רמת השרון, ערך המשפחה והעברת מורשת, הקשר למקום, ערכים יהודיים ושמירה על המסורת מבית. בן אדם ציוני שהיה קשור לאדמה דרך עבודת חקלאות שליוותה אותו הרבה שנים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן