המתיחות בין ראש העירייה לסגנו ומ"מ הגיעה הבוקר לשיאה כאשר ניר קריסטל התפטר מתפקידו יממה לאחר שראש העירייה הודיע על שלילת סמכויותיו. השניים תקפו זה את זה בחריפות. ברוידא: "בשבועות האחרונים עולה תמונת מצב עגומה המעידה על כישלון מערכתי כולל בכל הקשור לאופן ניהול תחומי אחריותך" קריסטל: "אינך בשל לתפקיד ראש העיר. לרעננה חסר היום מנהיג, אינך ראוי להוביל את רעננה. במעשייך אתה גורם נזק חסר תקדים לאינטרסים של תושבי העיר"

 

שרון יונתן

בתמונה: חיים ברוידא (מימין) וניר קריסטל בימים טובים יותר. צילום: מתוך הפייסבוק

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

סערה במערכת הפוליטית ברעננה: ניר קריסטל, סגן ומ"מ ראש העירייה, התפטר הבוקר מתפקיד סגן ראש העירייה לאחר תקופה ארוכה של מתיחות בינו ובין ראש העירייה חיים ברוידא.

קריסטל תמך בסיבוב השני בבחירות בסוף 2018 בברוידא ולאחר שזה ניצח, הוא מונה לסגנו ומ"מ עם סמכויות בתחום חזות העיר, הביטחון והתחבורה.

לאחרונה החריפו חילוקי הדעות בין השניים. אתמול שיגר ראש העירייה מכתב לקריסטל ובו למעשה הודיע לקריסטל כי הוא שולל ממנו את סמכויותיו החל מהיום (שלישי). יחד עם זאת, קריסטל אמר לפני זמן קצר ל"שרון און ליין" כי מכתב זה  לא הגיע אליו: "אתה הראשון שמבשר לי על המכתב הזה. מה הבעיה להוציא מכתב ולשים עליו את התאריך של אתמול? לא יצא אליי שום מכתב אתמול ואני מוכן ללכת על זה גם לפוליגרף".

במכתב שנושא את תאריך ה- 5 לאפריל (אתמול) תקף ברוידא בחריפות את סגנו ומ"מ: "לצערי, בשבועות האחרונים עולה תמונת מצב עגומה המעידה על כישלון מערכתי כולל בכל הקשור לאופן ניהול תחומי אחריותך ובנושאים עליהם אתה אמון. מימדי הכישלון העצום התחוורו לי, שעה שנאלצתי לפני כשלושה חודשים להיכנס לעובי הקורה בכל הקשור לניהול חזות העיר ולנושאים נוספים בהם טיפלת במישרין. למעשה, מדובר בכישלון מקיף בכל פרמטר מדיד. כישלון מקצועי מתמשך בתכנון והביצוע של תוכניות עבודה והשגת היעדים, כישלון ניהולי במערכות יחסים ויכולת לעבוד מול מנהלים ועובדי עירייה וכישלון העולה עד כדי פגיעה ממשית בצרכיה של העיר רעננה בכל הקשור לאופן התנהלותך מול גורמים ובעלי תפקידים מן החוץ. כל אלו לא הותירו לי ברירה ומתוך תחושת אחריות לעתידה של רעננה אני נאלץ להודיע לך על נטילת סמכויותייך".

בהמשך הוסיף ברוידא: "המעברים החדים שלך ממצב נורמטיבי לכעסים, התפרצויות ואיומים על עובדים אינם מקובלים עלי כמי שעומד בראש המערכת. ציפיתי שתפגין התנהלות מקצועית עקבית ושקולה ולא תנהיג שיטות עבודה קפריזיות המתבססות על שלוף ומתעלמות מתוכניות עבודה סדורות לטווח הארוך".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

ברוידא ממשיך: "צעד זה נדרש לאור רשימה הולכת ומתארכת של תלונות שנתגבשו נגדך ופרויקטים רבים שהצליחו והתרוממו למרות התערבותך הלא מקצועית שלך".

ברוידא ציין כי הוא מצר שהגיעו למצב זה אך טובת העיר והמנהל התקין מחייבות אותו להודיע כי החל מהיום (6 באפריל) כל הסמכויות שהוקנו לקריסטל מתוקף תפקידו בתחומי התחבורה הביטחון וחזות העיר יעברו באופן זמני אליו ויהיו תחת חסותו.

ניר קריסטל לברוידא: "אינך בשל לתפקיד ראש העירייה"

למרות שטוען, כאמור, כי לא קיבל את המכתב מאתמול, הוציא הבוקר קריסטל מכתב לראש העירייה ובו תקף אותו בחזרה: "איני יכול עוד לעמוד מנגד ולשתוק נוכח התנהלותך ההזויה שפוגעת בצורה חמורה באינטרסים של תושבי העיר, בעובדי עיריית רעננה ובמוניטין של רעננה – פנינת השרון, שהולך ומתדרדר באופן חמור בתקופת כהונתך. העובדה שבמשך כמה חודשים סירבת לבקשותיי להיפגש וענית ש"אינך בשל" אומרת הכל. אינך בשל לתפקיד ראש העיר. לרעננה חסר היום מנהיג, איש מקצוע שיודע להוביל מערכת גדולה ומורכבת מסוג זה של עיריית רעננה ושעוסק כל היום בטובת התושבים ובצרכים ולא בשטויות, סכסוכים פחדים וצילומים".

קריסטל המשיך: "מאחר שאני משוכנע כי אינך ראוי להוביל את רעננה וכי במעשייך אתה גורם נזק חסר תקדים לאינטרסים של תושבי העיר, אני מעדיף לוותר על הכיסא, התואר, התפקיד שאני מאוד אוהב, על השכר ועל כל כיבוד אחר ולהישאר נאמן תושבי העיר. במצב הנוכחי, אוכל לשרת טוב יותר את תושבי העיר מן האופוזיציה ואמשיך לשרתם באותה הנאמנות, המסירות והמקצועיות. הבטחתי להם בולדוזר – ואת התחייבותי אקיים".

קריסטל הסביר מדוע לא התפטר לפני כן: "ניסיתי לעשות ככל שביכולתי כדי לשנות  עד שהבנתי שאני לא מצליח לשנות. ראש העירייה הורס את התחבורה ותחום בטחון ולכן החלטתי שלא להמשיך בתפקידי".

לקבלת הכתבות של "שרון און ליין" רעננה – הצטרפו לקבוצת הוואצאפ

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן