את הצעתה לסדר תעלה חברת המועצה רונית וינטראוב בישיבת מועצת העיר שתתקיים ביום רביעי. לטענתה, על העירייה לבקש את אישור משרד הפנים להפחתת מיסי הארנונה בשיעור של 3.5% החל משנת 2022. העירייה בתגובה: "מליאת המועצה אישרה בשנה שעברה הפחתה בארנונה בשיעור של 1.1% (במגורים ובעסקים) בכך שלא אימצה את הנחיות משרד הפנים"

שרון יונתן

האם עיריית רעננה תוזיל את תעריפי הארנונה לתושביה? מוקדם עדיין לדעת אבל הצעה לסדר ברוח זו תעלה חברת המועצה ויו"ר האופוזיציה, רונית וינטראוב, בישיבת המועצה ביום רביעי הקרוב.

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

וינטראוב מציעה כי עיריית רעננה תבקש את אישור משרד הפנים להפחתה במיסי הארנונה בשיעור  של 3.5% החל משנת 2022, כאשר הפחתה זו תבטל את ההתייקרות החריגה שיזמה העירייה  בשנת 2019. בנוסף, מציעה וינטראוב כייש לבחון אפשרות להקל בשיעור גבוה יותר  בכפוף  לנתונים העולים מבדיקת המצב הכלכלי והפיננסי של העירייה בכללותו.

וינטראוב גם מציעה שמועצת העיר תקבע דיון מיוחד בתקציב העירייה שמטרתו קבלת החלטות לביצוע התאמות בסדרי העדיפות של התקציב העירוני בהתייחס לצרכים ולדגשים העולים מרוח התקופה.

בהצעתה היא מסבירה: "בימים אלה מדינת ישראל  נמצאת בתהליך חזרה לשגרת חיים תקינה. בשוק העבודה, הלימודים, הצרכנות, תרבות הפנאי ועוד. מדובר בתהליך ארוך שאתגרים רבים בצידו וזאת לאור השלכות המשבר שבתחומים רבים ילוו אותנו  תקופה ארוכה. המצב הכלכלי של עסקים ומשקי בית צפוי בטווח הנראה לעין  להיות רגיש ואפילו קשה, לא מעט עסקים קרסו ורבים  שחזרו  לעבודה מתקשים  להציג רווחיות ולשרוד. דמי הביטוח הלאומי שיופסקו החל מחודש יוני ישאירו מפרנסות ומפרנסים ללא הכנסה, לפחות בתקופה הראשונה וצפויה שחיקה ביכולת ההתמודדות הכלכלית של משפחות רבות".

רונית וינטראוב. תומכת בהפחתת הארנונה

וינטראוב ממשיכה: "אין ספק שגם בנושא הארנונה צו השעה הוא להתחשב ולהקל. בשנתיים הראשונות לקדנציה הנוכחית עלו מיסי הארנונה ברעננה בשיעור של כ6.5%, התייקרות גבוהה שהכבידה גם בתקופה שקדמה למשבר, קל וחומר כעת לאחר הטלטלה המדוברת. בנקיטת מהלך של הפחתת הארנונה שיביא בחשבון את ביטול  ההתייקרות חריגה של 3.5% משנת 2019 ומשתנים  נוספים הנגזרים מנתוני התקציב, נשיג שתי מטרות: הקלה בנטל המיסים, תמריץ חשוב  לפעילות כלכלית ועסקית בעיר הבנוי על סיוע ואמון".

יש לציין כי זאת תהיה ישיבת המועצה הראשונה שבה לאופוזיציה יהיו 8 חברים וזאת לאחר פרישתם לאחרונה מהקואליציה של ניר קריסטל, סגן ראש העירייה לשעבר וחברת סיעתו, איילת ארז סגן.

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

מהעירייה נמסר בתגובה: מליאת המועצה אישרה בשנה שעברה הפחתה בארנונה בשיעור של 1.1% (במגורים ובעסקים) בכך שלא אימצה את הנחיות משרד הפנים וקביעת חוק ההסדרים לגבי עדכון התעריפים האוטומטי. אגב, רעננה הינה אחת מתוך רשויות בודדות (פחות מ-15) אשר הפחיתו הארנונה בשנה זו, מתוך 260 רשויות מקומיות. העירייה מנהלת מעקב ובקרה צמוד אחר ההתנהלות הכספית, בשים לב לתכנית העבודה ולאתגרי התקופה המורכבת. דיון במליאה בדבר צו הארנונה לשנת 2022 יתקיים עפ"י הדין, עם קבלת הנחיות משרד הפנים לקראת סוף חודש יוני, כמתחייב בחוק.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן