ישיבת מועצת העיר רעננה שהתקיימה אמש (שני) עסקה אמנם בנושאי תקציב, אבל את המתח בין חברי האופוזיציה לראש העירייה, חיים ברוידא, אי אפשר היה שלא לפספס.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

הנושאים שהובאו לאישור המועצה, בישיבה שלא מן המניין, היו אישור עדכון תקציב רגיל ותקציב תב"רים (תקציב בלתי רגיל) לשנת 2021.

בפתח הדיון אמר ראש העירייה חיים ברוידא: "אני שמח שהצלחנו לסיים את שנת 2020 באיזון תקציבי ללא לקיחת הלוואות. אנחנו שומרים על איזון וריסון תקציבי ומצליחים לגלות עשייה בתחומים רבים וביעילות". את עדכוני התקציב הציג גזבר העירייה, רו"ח יוסי מזרחי.

חברת המועצה ויו"ר האופוזיציה, רונית וינטראוב, העלתה מספר שאלות בענייני חינוך ובתגובה להערה של ברוידא השיבה: "גם אנחנו (חברי האופוזיציה – ש.י.) חברי דירקטוריון של העירייה ומחויבים לשאול שאלות. גם אם יש חילוקי דעות, לא צריך להפוך אותנו לאויבים. יש לי מספיק ניסיון מה לשאול, להעלות שאלות ותהיות לגיטימיות. לא כל שאלה צריך לקחת לרמת התגוננות. אתה אומר שאתה שלם עם הניהול שלך. אתה חושב שהניהול שלך מושלם? לא, הוא לא".

חבר המועצה מיכאל רייזמן אמר: "כל הוצאות התכנון היו ידועות לפני הגשת התקציב. במקום רציני ומסודר מכינים ומביאים לישיבת תקציב כמו שצריך ולא עושים עדכון תוך כדי השנה. אין סיבה לעשות עדכוני תב"רים, בטח לא חמישה חודשים אחרי שהעברנו תקציב ובטח לא בתקציב תב"רים".

חבר המועצה ניר קריסטל, שלפני כחודשיים עזב את תפקיד סגן ראש העירייה לשורות האופוזיציה, ציין כי התפטר ב- 6 באפריל. ברוידא מיהר לתקן אותו שהוא פוטר ולא התפטר. קריסטל אמר: "פעם אחת ולתמיד נעשה סדר ונגמור עם השקרים האלו", אבל ברוידא קטע אותו וביקש שידבר עניינית.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

קרסיטל אמר: "התבצעה עבודה בניגוד לנהלים ומי שיצביע בעד עדכון התקציב שיידע שהוא מצביע בניגוד לכללי מנהל תקין". ברוידא השיב לו: "אתה אומר דברים שאין להם קשר למציאות. אתה נותן לך כתרים שלא מגיעים לך".

קריסטל: "העיר בכלל צריכה להיות קרויה על שמך ואני לא מבין למה אנחנו הולכים לקרוא לכביש העוקף על שם שמעון פרס ולא על שמך".

ברוידא: "תסתכל איך העיר נראית יפה בחודשיים האחרונים" קריסטל השיב: "הבאתי למהפכה ותהנה מהפירות. הכל בסדר. אתה אפילו לא יודע להגיד תודה. זה לא חיסרון להגיד תודה לאנשים. אפשר לספר הרבה סיפורים, אבל אי אפשר לזרוק כל היום את הדברים על הקדנציה הקודמת. אתה כבר שנתיים וחצי בתפקיד. יש גבול לסיפורים של ההם וההם. אנטיוכוס לא אשם שמגיעה לכאן הצעה להעמיס על היטל ההשבחה ב- 21 מיליון שקלים והכסף הזה יעכב דברים אחרים וחשוב שהציבור יידע על כך".

חיים ברוידא, שנמנע מלהיכנס לעימותים עם חברי האופוזיציה, השיב ברוגע: "אל תתרגזו. יש פה עבדה נהדרת. אמינות ושקיפות של חברי בקואליציה". הדיון נרגע וברוידא ניגש להצבעה, בה עברה ההצעה לעדכוני התקציב הרגיל והתב"רים ברוב קולות, כאשר 11 חברי קואליציה הצביעו בעד וחמישה חברי אופוזיציה התנגדו.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן