תושבי רחוב המלאכה ברובע הדר לא מבינים מדוע שינתה העירייה את הסדרי החניה ברחוב שלהם כאשר צבעה צד אחד בכחול לבן. הם העבירו פנייה לראש העירייה וחברי המועצה ובה ביקשו להשיב את המצב לקדמותו. העירייה: "העירייה נותנת עדיפות לתושבי העיר בחניה"

שרון יונתן

בתמונה: רחוב המלאכה ברמת השרון

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

לפני כחודש התעוררו תושבי רחוב המלאכה ברובע הדר והופתעו לגלות שאבני השפה בצד אחד של הכביש נצבעו בכחול לבן וזאת לאחר שנים רבות שבהן החנייה הייתה חינם לכל דורש.

תושבי הרחוב, המחבר בין הרחובות העבודה והעמל והמקביל לדרך הראשונים, לא מבינים עד היום מדוע החליטה העירייה על שינוי זה.

השבוע הם העבירו פנייה לראש העירייה וחברי המועצה, שעליה חתמו מרבית תושבי הרחוב ובה נכתב": רחוב המלאכה הינו רחוב פנימי ושקט, מרוחק מרחובות מסחריים המרכזיים של רמת השרון והדבר היווה שיקול בבחירתנו להתגורר כאן. לטענה שברחוב נמצאו רכבים נטושים ורכבים של סוחרי רכבים למכירה (תופעה שהייתה נפוצה ברחוב הראשונים) אין כל ביסוס. בשנים האחרונות אפשרתם כאן בנייה לגובה, בניית גן ילדים ולאחרה בניה צפופה של קוטג'ים כל אלה היו אמורים להתבצע לא פגיעה בתושבים הוותיקים. והנה, לקראת סיום בניית הקוטג'ים אנו מגלים שבאה העירייה, ללא כל התיייעצות עם בעלי הבתים וצובעת את המדרכה שבצידם לכחול לבן. עוד נציין כי הדבר חריג במיוחד ואף ברחובות שלידנו בגן עמל, סולד והעבודה וגם ברחובות הסמוכים לרחובות המרכזיים של רמת השרון אין מדרכות צבועות בכחול לבן".

התושבים מוסיפים בפנייה לעירייה: "לא סביר שילדינו, משפחה וחברים מחויבים מעתה לשלם עבור חניה בבואם לבקר אותנו ברחוב שאין בו במהלך היום מצוקת חניה ואין בקרבתו מסחר כאמור. אנו, תושבים הבתים ברחוב המלאכה וברחוב השדמה, דורשים לבטל את ההחלטה לצבוע את הרחוב בכחול לבן ולהחזיר את המצב לקדמותו למעט מגרש החניה".

תושבת הרחוב ביטאה את זעמם של תושבי הרחוב: "צריך להבין שמדובר ברחוב צדדי ושקט שמורכב מבתים פרטיים ומספר בתים משותפים לא גבוהים. זה לא שמדובר ברחוב שנמצא ליד אזור מסחרי או נניח בקרבת בית אבות שמצדיק גביית תשלום. לא לכל התושבים יש שתי חניות וגם לא הגיוני שאורחים שלנו יצטרכו מעתה לשלם על חנייה. אנחנו לא גרים בתל אביב".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

התושבת מוסיפה: "בסוף הרחוב ישנו חניון ציבורי ששם כבר פועל הכחול לבן וזה בסדר והגיוני, אבל אין שום הגיון לצבוע בכחול לבן חוץ מאשר כמובן להעשיר את קופת העירייה על חשבון התושבים. לא ייתכן שהעירייה לא מתייעצת עם התושבים לגבי שינוי כה מהותי ברחוב. מנין בעירייה יודעים האם יש בכלל מצוקת החניה, אם לא מבררים עם התושבים עצמם? העירייה סתם מקשה עלינו בלי שום סיבה מוצדקת. פנינו לראש העירייה ולחברי המועצה והיחיד שהתייחס לפנייה שלנו היה חבר המועצה גיא קלנר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה נותנת עדיפות לתושבי העיר בחניה. לא יתכן מצב בו חניה נתפסת על ידי אדם שאינו תושב העיר בשעה שאין חניה לתושבי העיר. לאור זאת רחובות מסוימים נצבעו בכחול לבן. אנחנו מזמינים תושבים שאין ברשותם תווים להוציא תו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן