שנת הלימודים החדשה נפתחה הבוקר, כאשר ברמת השרון לומדים 9,453 תלמידים, מגן הילדים ועד י"ב. מנתונים שאספה העירייה עולה כי למעלה מ- 90% מהתלמידים הגיעו למוסדות החינוך ביום הפתיחה.

בבתי הספר היסודיים בעיר לומדים 4,172 תלמידים, בחטיבות הביניים 1,776 תלמידים ובחטיבות העליונות  1,726.

בעירייה מציינים כי נתוני הזכאות לבגרות ברמת השרון הם מהגבוהים בישראל: שיעור הזכאים לתעודת בגרות עומד על 93.9%, שיעור הזכאים לבגרות באנגלית – מקום ראשון בארץ עומד על 86.9%, שיעור הזכאים לבגרות, 5 יח' מתמטיקה עומד על 40.8% ושיעור הזכאות לבגרות בהצטיינות עומד על 35.9%.

שנת הלימודים נפתחה בצל הקורונה כשהתלמידים עוטים מסכות על פניהם. צוותי חינוך אספו בכניסות לבתי הספר והגנים את אישורי הבדיקות לזיהוי אנטיגן שהתבקשו לבצע בביתם עוד בטרם הגעתם לבתי הספר בעיר.

לצד זאת, ההערכות העירונית לפתיחת שנת הלימודים לוותה בהתארגנות לוגיסטית קדחתנית כשצוותי מערכת החינוך וההורה עמלו ושקדו עד השעות הקטנות של הלילה על מנת ששנת הלימודים תפתח כסדרה.

העירייה ביצעה בחודשי הקיץ עבודות שיפוץ קדחתניות בהיקף כספי של כ- 20 מיליון שקלים. העבודות כללו: שיפוץ חזיתות, הקמת מרחבי למידה חדשנים בהלימה לפדגוגיה הבית ספרית, עבודות בטיחות, חידוש של בתי הספר אור השחר ואמירים מן היסוד, חידוש ארבעה גני ילדים, חידוש ריהוט לכלל הגנים, החלפת דשא סינתטי, צביעה, הצללות, איטום גגות, שדרוג מתקני חצר עבודות פיתוח ועוד.

בעירייה מציינים כי שיפוצי הקיץ הן פועל יוצא של תכנית עבודה סדורה שגובשה ע"י מנהל החינוך והצוותים המקצועיים, לאחר ביצוע סיורים בשטח בכל מוסדות החינוך. התכנית גובשה במטרה לספק את כל הכלים והתשתיות הדרושות לפתיחת שנת הלימודים בדגש על שיפור סביבת הלמידה, שיפור המרחב הציבורי והקפדה יתרה על בטיחות התלמידים בכל המוסדות.

ילדים משחקים לצד הורים

גן ילדים ברמת השרון. צילום: באדיבות העירייה

לצד הערכות הלוגיסטית, שקדו במערכת החינוך העירונית על פיתוח מודלים ותכניות פדגוגיות ייחודיות לשנת הלימודים הקרובה; בגני הילדים יפעלו תכניות חדשניות וייחודיות, תכנית לעידוד השפה, תכנית לחיזוק הקשר הבין דורי, לימוד בסביבה טכנולוגית  וחדשנית, וכן לאיתור מוקדם של קשיי שפה ומוטוריקה.

בבתי הספר היסודיים יפעלו תכניות חדשות רבות בניהן, תכנית האו"ם, תכנית 'פגישה עם סופר', תכנית לחינוך פיננסי, תכנית 'רמון' למחוננים ומצטיינים מכיתה א', ותכניות העשרה נוספות. בתיכונים יינתנו תוספת שעות לימוד מהתקציב העירוני תכניות העשרה בית ספריות, תכנית הרחבת אופקים במסגרתה התלמידים בוחרים מסלול ייחודי ללמידת מקצועות סייבר, טיס, תיאטרון.

בנוסף, יתקיים פרויקט מצטיינים, פרויקט רובוטיקה ותכנית הנותנת מעטפת חברתית פסיכולוגית לתלמידות והתלמידים הבוגרים. בחינוך המיוחד יפתח גן תקשורת חמישי המצטרף לארבעה גני תקשורת קיימים, בוצעו הנגשות אקוסטיות למבנים, נרכש ציוד חדשני מותאם, במיוחד פותחו והושקעו תכניות חדשות בתקציבים גדולים.

 אבי גרובר, ראש העירייה: "עבורי זה בוקר מרגש במיוחד, לראות את כל ילדי העיר צועדים לגנים ולבתי הספר. מערכת החינוך בעירנו נבחרת פעם אחר פעם כמצטיינת וכמובילה בחינוך הארצי, למצוינות, הישגיות וחברתיות. אני משוכנע כי ילדי העיר ימשיכו לנצל היטב את ארגז הכלים שמעניקים להם צוותי ההוראה הנפלאים שלנו במסגרות החינוכיות. אני מאחל לכל ילדי העיר חוויות, הצלחות והישגים והכי חשוב, תשאפו הכי גבוה, אנחנו כאן עבורכם. אני מבקש להודות לכל שותפיי, לצוותי החינוך ולאנשי מנהל החינוך על המאמץ הגדול לפתיחה חגיגית ושלמה של שנת הלימודים".

 דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך: ״התרגשתי מאוד לראות הבוקר את כל ילדי העיר מגיעים לבתי הספר. שנה זו מזמנת לנו אתגרים רבים אבל גם הזדמנויות גדולות. מערכת החינוך שלנו היא מהמובילות בישראל וכל זאת בזכות הצוות החינוכי על כל שלוחותיו שעושה לילות כימים על מנת להעניק לילדינו ידע, ערכים ובעיקר חווית למידה משמעותית. זו הזדמנות עבורי לאחל לתלמידי העיר שנת לימודים פורייה מוצלחת ועטורת השיגים״


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן