כך חשפה אמש בישיבת מועצת העיר חברת המועצה פרופ' נטע זיו, שקיבלה את הסמכות להוביל את פעילות מועצת העיר בהקשר לפענוח המקרה מלפני שנתיים וחצי. בתום דיון ארוך, שבו עסקו חברי המועצה ביעילות ונחיצות בדיקת הפוליגרף ומתן כספי ציבור עבור אותו מידע, הסיר ירון גדות את הצעתו לסדר בפעם החמישית על קיום פוליגרף לחברי המועצה

שרון יונתן

בתמונה: שער הכניסה לבית הכנסת "סוכת שאול", שעליו הוצב ראש החזיר

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

בעוד כחודש ימלאו שנתיים וחצי לאחד האירועים הסוערים שידעה רמת השרון בשנים האחרונות: הנחת ראש החזיר על שער הכניסה החיצוני לבית הכנסת "סוכת שאול" ברחוב רבנו תם. זה קרה ביום שישי, ה- 9 בנובמבר 2018, ארבעה ימים בלבד לפני סיבוב הבחירות השני בין אבי גרובר לרוני בלקין.

מאז ועד היום רועשת וגועשת העיר לגבי זהות מבצע הפשע הנפשע והמתועב. מאחר שהמשטרה לא הביאה לפיצוח המקרה, הסמיכה מועצת העיר לפני כשנה וחצי את חברת המועצה פרופ' נטע זיו לשמש אשת הקשר בין העירייה למשטרה ולהוביל את פעילות מועצת העיר  בהקשר לפענוח המקרה.

זיו ניסתה ככל יכולתה לקבל מידע מהמשטרה על התקדמות החקירה, אך זו כאמור לא התקדמה לידי פיצוח המקרה. במקביל, חבר המועצה ירון גדות העלה כל 3 חודשים הצעה לסדר על קיום בדיקת פוליגרף לחברי המועצה בנושא, אך הצעה זו נדחתה בארבע הפעמים הקודמות.

לישיבת המועצה שהתקיימה אמש העלה גדות את הצעתו בפעם החמישית ובמקביל היה אמור להתקבל עדכון על ידי נטע זיו. ראש העירייה איחד בין הנושאים ובפתח דבריה אמרה זיו כי לאחר כשנה וחצי בעבודתה מול המשטרה, היא הגיעה למסקנה שהחקירה הגיעה למבוי סתום וכי השתכנעה כי בדיקת הפוליגרף היא כיום הדבר הנכון. זיו הודיעה כי מבחינתה לאחר שתתקבל ההחלטה על בדיקת פוליגרף עד סוף חודש יוני, היא תמשוך את ידיה מהנושא מכיוון שהיא מיצתה את כל האפשרויות ואין ביכולת לתרום עוד לקידום פיצוח הפרשה.

זיו הדהימה את הנוכחים בכך שישנו אדם שטוען כי בידו מידע שיכול להביא לפתרון התעלומה, אך הוא דורש עבור כך סכום של מאות אלפי שקלים. זיו הבהירה כי היא מתנגדת למתן כספי ציבור עירוניים לגורם תמורת מידע זה והסבירה מדוע השתכנעה כי בדיקת הפוליגרף היא הדבר הנכון: "אם כל חברי המועצה ייצאו דוברי אמת אז נרגיע את הסיפור הזה". לדבריה הצטרפו גם חברי מועצה נוספים כמו רוני בלקין וגיא קלנר שהודיעו, כמו זיו, שהם תומכים כעת בבדיקת פוליגרף למי מחברי המועצה שיחפוץ בכך.

טברנה יוונית במרינה הרצליה. 6-7 ביולי 2022. 18:00-23:00 דוכני מזון, הופעות לייב. הכניסה חופשית. היווניה 06.06. יוניסיס ולהקתו 07.07

חברי המועצה מיכאל דורון ועידן למדן תקפו בחריפות את התנהלות המשטרה בפרשה. דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, אמרה כי דיברה עם אותו חוקר והשתכנעה ממנו כי אופציית הפוליגרף היא בבחינת פתרון לא מספק שאינו מהווה ראיה משפטית קבילה וכי הפתרון שאותו משרד חקירות הציע בדבר הגשת תצהיר של אותו גורם שטוען שהוא יודע מי שם את החזיר היא הפתרון המעמיק ביותר שיש לקבל אותו, גם אם המחיר שנדרש הינו מאות אלפי שקלים. ראש העירייה, אבי גרובר, ציין כי בדיקת פוליגרף עלולה לגרום לתקדים מסוכן מאחר שמעתה יכולה להיות דרישה להביא נבחרי ציבור לפוליגרף בכל נושא.

בתום דיון שארך למעלה משעה, ביקשה זיו מגדות שיסיר את הצעתו לסדר עד סוף יוני והוא הסכים לכך. לאחר הישיבה אמר גדות: "אירוע הפשע הדתי הוא תקדימי וייחודי ודורש מהלך מיוחד כפי שהצעתי. התירוצים של המתנגדים לו אומרות דרשני".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן