ישראל חיים (25) מירושלים הורשע בבית המשפט המחוזי בת"א באינוס ובמעשה סדום בקטינה בת 13 במקרה שאירע בתחילת חודש יוני בגינה ציבורית בשכונת נווה רסקו ברמת השרון. בנוסף, נקבע לו גם מאסר על תנאי ופיצוי בגובה 60,000 שקלים

שרון יונתן

מקרה אונס הקטינה, שהתרחש ב- 1 ביוני 2020 בשכונת נווה רסקו, זעזע את רמת השרון והיום נסגר מעגל כאשר בית המשפט המחוזי בת"א גזר את דינו של הנאשם ישראל חיים (25) מירושלים וקבע כי זה יישלח למאסר של שבע שנים. בנוסף נקבע לו גם עונש מאסר על תנאי ופיצוי בסך 60 אלף שקלים. כזכור, מי שהוביל לתפיסתו של הנאשם במעשה היה גיא דרור, תושב העיר, שעבר במקרה במקום, הבחין במתרחש והזעיק את כוחות המשטרה שעצרו את ישראל חיים בעת שניסה להימלט מהמקום.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רביד שיפמן מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), הנאשם הכיר את הקטינה באינסטגרם והשניים החלו להתכתב באינסטגרם ובוואצאפ. במהלך ההתכתבויות שאל הנאשם לגילה של הקטינה וזו השיבה לו שהיא בת 13 ושלחה לו תמונה של פניה. הנאשם והקטינה קבעו להיפגש בגינה ציבורית וסיכמו כי הנאשם יביא איתו בקבוק וודקה.

במהלך הפגישה הנאשם ביצע בקטינה, שהייתה תחת השפעת אלכוהול, מעשה סדום ואף אנס אותה תוך שהוא מצלם את המעשים. עובר אורח (גיא דרור – ש.י.) שהבחין בהם שרועים על הדשא הזעיק את המשטרה. הנאשם נמלט מהזירה ונתפס בשלב מאוחר יותר. במסגרת ניהול ההליכים הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, שלא כלל הסכמה עונשית, בעבירת אינוס ומעשי סדום.

בגזר הדין צוין כי: "המדינה בטיעוניה לעונש עמדה על חומרת מעשי הנאשם בנסיבותיהן. אומנם, כך התובעת, עסקינן באירוע אחד, אך אירוע המחזיק פרטי עבירה אחדים של מעשי אינוס וסדום כמפורט בכתב האישום- המעשה צולם על ידי הנאשם במכשירו הסלולרי ואין לדעת לאן היה מופץ הסרטון לולא נתפס על ידי המשטרה, המעשה בוצע במשך כשלוש שעות והופסק על ידי עובר אורח במקום. הנאשם ניצל את פגיעותה של הקטינה על רקע רקעה המשפחתי וגילה הצעיר מאוד. כן הפנתה להפרש הגילאים בין הפוגע לקורבן ולתכנון שברקע ביצוע המעשים".

עורכת דינו הנאשם עמדה על כך שלעמדתה מעשה העבירה לא בוצעו בעקבות תכנון של הנאשם, טענה כי יש לראות במעשים אירוע אחד בלבד וטענה שהמעשים נעשו בהדדיות וכי פליליותם הינה תוצאה של הוראת הדין בשל גילה של הקטינה.

מתוך גזר הדין: "במקרה שלפנינו הנאשם והמתלוננת כמפורט בכתב האישום המתוקן היו תחת השפעת אלכוהול מבקבוק הוודקה אותו הביא הנאשם ושניהם שתו ממנו. הננו סבורים שאין לעובדה שהנאשם היה תחת השפעת אלכוהול אף אם גם המתלוננת הייתה תחת השפעה כזאת, משום נסיבה מקלה, הפסיקה קובעת כי השפעת אלכוהול הנעשית במודע ותוך ידיעת תוצאות השפעתה על ההתנהגות אינה מהווה נסיבה לקולא". 

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

בנוסף נקבע: "ההגנה טענה להפחתת מידת הפגיעה בערכים ובחומרת המעשה ב"הדדיות" של המעשים. איננו מקבלים טיעון זה, ה"הדדיות" – קרובת משפחה של "הסכמה" היא וכשמדובר בילדה בת 13 לא תישמע מכוח חוק לא הסכמה ולא הדדיות. אין ילדה כה קטנה יכולה כלל לשתף פעולה או להסכים למעשים מסוג זה כלפיה. לאור נסיבות האירוע המפורטות לעיל, מדיניות הענישה הנוהגת כפי שפורטה והערכים המוגנים בהם פגע הנאשם פגיעה קשה, הננו מעמידים את מתחם הענישה במקרה זה, כפי שהציעה התביעה לעונש מאסר בפועל שבין 7-11 שנות מאסר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן