הדרישה היא לשנות בחזרה את המילים הורה 1 והורה 2 בטפסי הרישום העירוניים למילים שם האב ושם האם. ראש העירייה דחה את הבקשה: "אני מאמין בשוויון לכל ובזכותו ובזכותה של כל אחד ואחת להקים משפחה ולהיות הורה. חשוב לתת לזה ביטוי גם במעשים וכך אנחנו עושים"

שרון יונתן

הבקשה מראש עיריית רמת השרון שלא תיענה בחיוב: ארגון "בצלמו" פנה אתמול לראש העירייה, אבי גרובר, בדרישה כי העירייה תשיב לטפסים העירוניים את "שם האב" ושם האם".

לאחרונה מחקה העירייה מטפסי הרישום באגף החינוך את שם האב והאם ובמקומם כתבה בטפסים "הורה 1"  ו"הורה 2" וזאת כדי לתת מענה למשפחות המורכבות לא רק מאבא ואמא. אתמול פנה עו"ד מיכאל ליטווק, המייצג את הארגון, לראש העירייה אבי גרובר וטען כי "נראה כי הדבר נעשה כביכול מתוך "קבלת האחר" ורצון לעודד קבוצת מיעוט שוליים כגון להט"בים או צורות משפחתיות אחרות תוך פגיעה במרבית תושב העיר. שינוי הטפסים באופן זה ומחיקת שם האב ושם האם בטפסי הרישום, מהווה פגיעה חמורה ברוב הדומם במדינת ישראל המגדל ילדים בתוך משפחות טבעיות של אב ואם".

יש לציין כי ארגון "בצלמו" הוא ארגון ימני, המגדיר את עצמו ארגון זכויות אדם. הארגון נוסד בשנת 2012 ויעדיו, לפי דף הפייסבוק שלו, הם: "להפסיק את האפליה בין יהודים וערבים עם דגש על המדיניות של בג"ץ. לדאוג לזכויות האדם בכלל. לקדם את חופש המידע עם דגש על דיווח משטרתי אמין לגבי פיגועים".

עו"ד ליטווק מציין במכתבו: "לשינוי הטפסים השלכות חמורות ופגיעה בציבור נרחב בעיר ובמדינה כולה תוך רמיסת צביונה היהודי של העיר. למחיקת "האב והאם" מטפסי הרישום השלכות חמורות והיא נועדה לחבל בתא החיים הבסיסי של כל אדם בישראל, התא המשפחתי וכן בצביונה החרדי של העיר, באופן המשליך גם על ערים אחרות בישראל".

ליטווק הוסיף: "ערים נוספות שגם הן נפלו בעניין וחשבו ששינוי זה הוא תמים ואינו פוגע בחברה, שינו את הטפסים לבקשתנו מתוך הבנה כי על העירייה לפעול בדרך ממלכתית ולא לפגוע בציבור". יחד עם זאת, ליטווק לא ציין באלו ערים מדובר. בסיום מכתבו דורש, כאמור, עו"ד ליטווק, להשיב לאלתר את שם האב והאם לטפסי הרישום ולהוציא הבהרה והתנצלות בנושא.

מיותר לציין כי עיריית רמת השרון, והעומד בראשה, לא יקבלו את דרישת הארגון. ראש העירייה, אבי גרובר, אמר בתגובה: "אני מאמין בשוויון לכל ובזכותו ובזכותה של כל אחד ואחת להקים משפחה ולהיות הורה. חשוב לתת לזה ביטוי גם במעשים וכך אנחנו עושים".

חבר המועצה ירון גדות אמר: "ארגון בצלמו מייצג מיעוט קיצוני וזניח בישראל ובמיוחד ברמת השרון. אם היה קיים אלוהים, הוא היה מתבייש בהם".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן