זה כבר הפך לדבר שבשגרה עבור תושבי רמת השרון: נפצים שמושלכים ומפרים את השקט בפיצוצים עזים בשעות הערב והלילה. תושבים מכל רחבי העיר זועמים ומתלוננים, אבל בינתיים התופעה נמשכת. העירייה בתגובה: "העירייה מנסה לגדוע את התופעה בעזרת הסברה ופיזור מוקדי רעש, אך יחד עם זאת הסמכות הבלעדית לעצור ילדים הזורקים נפצים וחזיזים היא בידי המשטרה"

שרון יונתן

אין כמעט תושב ברמת השרון שלא נחשף לאחרונה לפחות פעם אחת לפיצוצים העזים בשעות הערב והלילה ושנובעים מהשלכת נפצים חזקים המרעישים את שלוות כל האזור.

מי שסובלים מכך כבר תקופה ממושכת הם, כאמור, תושבי העיר הנבהלים מעוצמת הרעש כפי שסיפרה מיכל, תושבת העיר ל"שרון און ליין": "אני מתגוררת באזור קולנוע כוכב. בלילה שבין יום חמישי לשישי האחרון היו בסביבות השעה 3:00 לפנות הבוקר שלושה פיצוצים חזקים באזור שלנו. זה נשמע כמו נפצים חזקים מאוד שזורקים ילדים משועממים מאוד. זאת לא הייתה פעם ראשונה ששמעתי את זה. בתקופה האחרונה יוצא לי לשמוע את זה אחת לשבוע בשעות הערב. מתגובות בפייסבוק רואים שאנשים מתריעים מכל מיני אזורים בעיר. זה לא במקום אחד ספציפי".

מיכל מסבירה מדוע חובה למנוע את הפיצוצים האלו: "מעבר לכך שזה מפחיד את התושבים באמצע הלילה, צריך להתחשב בעיקר באנשים עם פוסט טראומה שעבורם זה דבר נוראי. אני יודעת שאנשים פנו לעירייה אבל עובדה שזה נמשך ולא נעצר. הגיע הזמן שהעירייה תיקח את הנושא לתשומת לבה ותטפל בזה".

הנושא הוצף לאחרונה בפייסבוק, כאשר דיווחים על הרעשים הגיעו גם מאזורים אחרים כמו שכונת מורשה ונווה מגן. כמובן שלא מדובר בתופעה חדשה כפי שציינה חנה תושבת העיר: "הסיפור עם הנפצים הוא בן הרבה מאוד שנים, לפני פורים, אחרי פורים ובאמצע השנה ובכל מיני אזורים בעיר. לצערנו, העירייה לא תעשה כלום ונמשיך לסבול מהמפגע הזה". תושבת נוספת ציינה: "כמו כל שנה לפני פורים. קשה מאוד לאתר אותם כי הם עושים זאת ממקום מסתור. זאת פשוט זוועה עבור ילדים קטנים, מבוגרים, בעלי חיים והכי מסכנים הם הלומי קרב. פשוט חלאות. זה כל כך מבהיל, חוצפה בלתי נסבלת".

תושבת נוספת כתבה: "אתמול בשעה 1:00 בלילה רעמו הנפצים. ממש חייבים לעלות על המופרעים שעושים את זה. אנחנו צריכים כקהילה לאתר את הילדים המשועממים האלו". תושב אחר כתב: "הפיצוצים זאת הפקרות של צעירים שחושבים שזה ממש מצחיק ומבדר. נראה שהפיקוח ברמת השרון מעדיף לגעת בדברים הפשוטים ולא לעסוק במרדף אחר מפרי חוק". תושב אחר ציין בכעס: "לא יתכן שכל כך הרבה אנשים מתריעים על התועה החמורה הזאת ובהרבה אזורים בעיר והעירייה והמשטרה לא מסוגלות לעשות כלום. זה פשוט מפגע שיש לטפל בו ובהקדם. אם זה קורה כבר עכשיו בכזאת תדירות ובכאלו עוצמות, אני לא רוצה לחשוב מה יקרה כאן לפני פורים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "רעש הנפצים הוא נושא המטריד את מנוחת השכנים, מהווה פגיעה של ממש באיכות החיים של ציבורים שונים וכמו כן פוגע גם בבעלי חיים. אנחנו מקבלים פניות ספציפיות מתושבים הסובלים מפוסט טראומה, והנזק, במקרה הזה, הוא קשה שבעתיים. העירייה מנסה לגדוע את התופעה בעזרת הסברה ופיזור מוקדי רעש, אך יחד עם זאת הסמכות הבלעדית לעצור ילדים הזורקים נפצים וחזיזים היא בידי המשטרה. פקח אינו יכול לעצור ולא להפעיל כל סנקציות אכיפה בעבירות אלו. אנחנו פנינו מספר פעמים למשטרה על מנת שתפעל בכוח רב יותר כלפי התופעה – לא ייתכן שמעתה ועד פורים יצטרך הציבור לסבול. כמו כן הגברנו את הנוכחות והסיורים במקומות מועדים. מעבר לכך, אנו פועלים דרך מרכז שלטון מקומי להעביר סמכויות לפקחים בנושא זה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן