משרדי הפנים והאוצר קיבלו את החלטת מועצת העיר מלפני חצי שנה שלא להעלות את הארנונה למגורים לתושבי רמת השרון בשנת 2021. לעומת זאת, הקפאת הארנונה לעסקים לא אושרה והיא תעלה לפי העדכון האוטומטי

שרון יונתן

בשורה טובה לתושבי רמת השרון: שרי הפנים והאוצר אישרו את החלטת מועצת עיריית רמת השרון, שלא להעלות את הארנונה למגורים בשנת 2021 ולכן התעריף ישאר כפי שהיה בשנת 2020.

בקשת העירייה למשרדי הממשלה יצאה לפועל לאחר שמועצת העיר קיבלה לפני כחצי שנה (25 ביוני) את ההצעה שלא להעלות את שיעור הארנונה בשנת 2021 בשיעור של 1.1 אחוז כפי שקבעה הממשלה בעדכון האוטומטי.

הנושא נדון במועצה עקב הבקשה של עשרה חברי מועצה, מתוכם שמונה מהקואליציה, שלא להעלות את הארנונה למגורים ועסקים שהוגדרו בתקנות ההסדרים כזכאים להנחות בארנונה.

לאחר דיון שנמשך אז מעל שעה וחצי התקבלה ההצעה כאשר בעדה הצביעו שמונה חברי מועצה: דוברת וייזר, יעקב קורצקי, גיא קלנר, ירון גדות, עידן למדן, מיכאל דורון, רביד פלד ורמי בר לב. נגד ההצעה הצביעו: ראש העירייה אבי גרובר, רוני בלקין מהאופוזיציה וארבעת חברי סיעת רמת השרון חופשית: צחי שריב, דני לביא, באצ'י אלקובי וענבל דדון

במכתב שהתקבל אמש בעירייה (יום שני) נקבע כי שרי הפנים והאוצר אישרו את הבקשה ביחס לתעריף הארנונה למגורים בלבד בעוד תעריף הארנונה העסקית יתעדכן לפי הנוסחה המקורית. כאמור, המשמעות היא שהארנונה למגורים תישאר על כנה לפי תעריף 2020.

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון: "חבל שדווקא הקפאת הארנונה העסקית בשנה כזאת לא אושרה, כי בעלי עסקים רבים נמצאים במצוקה קשה. אני אומנם חשבתי שיש לנצל את העלאת הארנונה והכסף שיכנס לקופת העירייה על מנת לסייע למי שנקלע לקשיים בתקופה זאת, אבל אני מכבד את החלטת מועצת העיר".

 ערן שוורץ, מנכ"ל עיריית רמת השרון: "אני שמח שנוכל להקל על התושבים בתקופה מורכבת זו. בימים אלה אנו עורכים את תקציב 2021 ונבצע את התאמות הנדרשות בתקציב לשנת העבודה הקרובה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן