הדיון שיתקיים מחר (רביעי) בוועדה המקומית לתכנון ובנייה מעורר עניין רב ולנוכח כך פנה דני אלוני, יו"ר ועד הפעולה של תושבי העיר לשמירה על ציביון רמת השרון, לראש העירייה אבי גרובר, בבקשה לאפשר שידור לייב בפייסבוק. העירייה בתגובה: "ועדת תכנון ובנייה אינה ועדה משודרת"

שרון יונתן

מחר בערב (רביעי) תתכנס הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ותכריע בסוגיה המעניינת תושבים רבים בעיר – האם יוגש ערעור לבית המשפט העליון בנוגע לסמכותה של הוועדה המקומית לשמירה על צביונה ובכלל זה התייחסות כמובן לנושא תוכנית הבנייה במתחם השתיל.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

בימים האחרונים מופעלים ברשתות החברתיות לחצים על 17 חברי מועצת העיר לתמוך בהגשת הערעור לעליון. בתוך כך, פנה דני אלוני, יו"ר ועד הפעולה של תושבי העיר לשמירה על ציביון רמת השרון, לראש העירייה אבי גרובר, וביקש ממנו לאפשר שידור לייב בפייסבוק של הדיון בוועדה המקומית לאור העניין שיש בנושא.

יש לציין כי בניגוד לישיבות מועצת העיר, ישיבות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לא משודרות בשידור חי לתושבים ובימים כתיקונם גם לא מתאפשרת הכנסת קהל לישיבות אלו בניגוד לישיבות המועצה הפתוחות לקהל (לפני תקופת הקורונה כמובן). למרות זאת יש לציין, כי בערים אחרות דיוני הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מצולמות לקהל הרחב. כך למשל, בתל אביב, בת ים והוד השרון.

בפנייתו לגרובר כתב אלוני: "ההחלטה אם לערער הינה עקרונית ומשמעותית, בהיותה מגלמת את התפיסה לפיה זכותה וחובתה של עיר לתכנן את רחובותיה ולא להפקיר זכות וחובה זו לידי גורמים חיצוניים, דוגמת ועדות מחוזיות וארציות או ברוני נדל"ן שלנגד עיניהם אך ורק האינטרס הכלכלי ובוודאי שלא האינטרס של איכות חיי התושבים. לאור זאת, אנו מבקשים לשדר את הדיון החשוב והעקרוני בעמוד הפייסבוק של העירייה ולאפשר לכל תושבי רמת השרון להיחשף לשיקולים ולאופן הצבעת חברי הוועדה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ועדת תכנון ובנייה אינה ועדה משודרת. פרוטוקול הוועדה מפורסם באתר ההנדסה של עיריית רמת השרון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן