כמה חולי קורונה יש ברמת השרון, מי צריך לעזור לבעלי העסקים, איך באה העירייה לטובת התושבים ומה היה הכי קשה לו. אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, השיב הערב לשאלות תושבים בלייב בפייסבוק

שרון יונתן

"המדינה צריכה להכניס את היד לכיס ולעזור לבעלי העסקים", כך אמר הערב (שני) אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, בלייב שקיים בדף הפייסבוק של העירייה.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

בשעות הצהריים פרסמה העירייה כי בשעה 19:30 יפתח לייב עם גרובר בפייסבוק שבו יענה על שאלות תושבים, אבל בפועל תושבים מעטים בלבד היפנו שאלות לראש העירייה שבפועל לא ענה על שאלות שלא נגעו למשבר הקורונה. הלייב עצמו נמשך 45 דקות וצפו בו עשרות תושבים בלבד. אז למי שלא צפה, הנה עיקרי דבריו של גרובר.

גרובר חשף כי ברמת השרון ישנם 6 חולי קורונה וציין כי ככל הידוע לו מצבם בסדר. "ממה שאני יודע חלקם חלו בחו"ל וחלקם נדבקו בארץ", הוסיף.

על נושא בעלי העסקים אמר גרובר כי הדברים לא תלויים בו ובעירייה:

"הדעה שלי היא שראוי שמי שלא נהנה מהנכס שלו לא צודק שהוא ישלם ארנונה, אבל זה ברמת מדינה. הגמישות שלנו כראשי עיר מאוד מוגבלת מאחר ואנו עובדים לפי הנחיות משרד הפנים. ראשי השלטון המקומי נמצאים בקשר מול גורמי האוצר ואני מאמין שינתן החזר לבעלי העסקים. אני קורא לממשלה להבין את העסקים הקטנים. המדינה צריכה לשפות את ההוצאות שלנו ונראה מה יוסכם בסוף. אנחנו נכבד כל החלטה. יש אנשים שלא נכנס להם כסף לחשבון והמדינה תהיה חייבת להוריד את סף המתח כי אחרת אנחנו נקבל זאת ברווחה".

גרובר ציין כי ככל שהדברים תלויים בעירייה התושבים יקבלו החזרים:

עורך דין ונוטריון רונן צ'יניאו

"אני טוען שמה שלא נהנית ממנו ולא השתמשת בו אתה לא צריך לשלם עליו. הודענו להורים, שילדיהם במגוונים ואגודת הספורט, שהחל מה-15 למרץ אנחנו לא נגבה כסף ומה ששילמו או שנחזיר שנה הבאה או שיקבלו זיכוי".

על נושא התושבים המבוגרים ענה גרובר גם מנקודת מבטו האישית:

"אבא שלי בן 90 ולצערי סגרנו אותם בבית והוא אמר שזה יקח לו שנה מהחיים. כרשות, אחד האתגרים הגדולים זה הטיפול בגיל השלישי. אנחנו תמיד שוברים את הראש איך להוציא אותם מהבדידות כדי שלא ישבו בבית ועכשיו אומרים להם תישארו בבית ואל תצאו. אני חייב לציין יוזמה מרגשת של תיכוניסטים שהתנדבו להיות בקשר טלפוני עם קשישים".

גרובר התייחס לשאלה שעסקה בחיטוי מבנים ואמר:

"צריך לזכור שאני לא יכול לפעול בתוך נכסים פרטיים. ראיתי דו"חות שמדברים על כך שחומרי החיטוי הם מסוכנים וספק בכלל אם עוזרים. אם יש בית שהיה בו חולה נמצא דרך חוקית לעזור בנקיון".

גרובר הסביר כיצד נקבע מי מעובדי העיריה ישאר לעבוד ומי לא:

"אחד הדברים הקשים שעמדו בפנינו הוא להודיע ל-70% מהעובדים שעליהם להפסיק לעבוד. אני כמובן לא חושב שיש עובד מיותר, אבל זאת הייתה הנחיית מדינה. מי שנשארו לעבוד בכל הכח אלו הם בעיקר עובדי הרווחה, השפ"ח והמוקד העירוני. זאת ההזדמנות להודות לעובדים שנותנים מעל ומעבר וגם לאלו שנאלצו לא להישאר בעבודתם למרות שרצו בכך".

על נושא הלמידה מרחוק אמר:

"לצערנו נושא הלמידה מרחוק הופסק אבל אנחנו בודקים איך להפעיל את זה באפיקים אחרים. דוברת וייזר, סגניתי ומחזיקת תיק החינוך, ושלומית, מנהלת אגף החינוך, עובדות כדי לייצר שתי פלטפורמות ואני סקרן לראות איך זה יצליח וכמה ילדים יהיו בפנים".

על השאלה אלו מהאירועים שבוטלו היה לו הכי קשה, ענה גרובר:

"כל רמת שרוני מבין את החשיבות של ערב יום הזכרון ברמת השרון, אבל השנה נאלצנו לבטל אותו וכשהוצאתי את הודעת הביטול זה היה רגע קשה ומטלטל עבורי. לא נשכח את הבנים שנפלו אבל זה יהיה אחרת".

לשאלה, האם ניתן לסדר מתחמים מוגנים לקשישים כדי שיצאו קצת החוצה, ענה גרובר:

"אנחנו נבחן אפשרות לתחום מתחם ליד בתי דיור מוגן, כך שלא יבואו במגע עם תושבים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן