ראש עיריית רעננה פנה היום לשר החינוך בדרישה כי משרד החינוך יחייב את צוותי החינוך להתחסן או לבצע בדיקת קורונה כתנאי לכניסתם למוסדות החינוך. ברוידא: "רק כך נוכל להבטיח את שלומם של תלמידינו, כמו גם של סגלי החינוך ולמנוע חזרת המדינה ומערכת החינוך בפרט לסגר רביעי"

שרון יונתן

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, שלח היום (ראשון) מכתב נוקב לשר החינוך, יואב גלנט, בדרישה לחייב את צוותי החינוך להתחסן או לבצע בדיקות קורונה כתנאי לכניסתם למוסדות החינוך.

את המכתב כתב ברוידא על רקע המאמץ העירוני המוגבר לחיסון צוותי החינוך בעיר, למניעת התחדשות התחלואה בקורונה, ועמו הרצון לחיוב הצוותים להתחסן, שבנסיבות הקיימות אינו אפשרי, שכן אינו תחת סמכויות העירייה.

בין היתר כתב ברוידא במכתבו לשר החינוך: "אנו כרשות מקומית, פעלנו במלוא המאמצים ובמבצע התחסנות מוגבר המעודד את צוותי החינוך להתחסן. יתרה מכך, אנו מחייבים את כלל צוותי החינוך לבצע בדיקות קורונה רציפות ומונעים מכל איש צוות שלא חוסן כל עבודה בקרבת תלמידי העיר. עם זאת, קצרה ידינו ואין בסמכותנו לחייב את כלל צוותי החינוך להתחסן. אני פונה אליך לפעול כפי סמכויותיך כשר החינוך, ולהורות לכלל צוותי החינוך בעיר להתחסן או להיבדק פעמיים בשבוע כתנאי לכניסתם למוסדות החינוך".

ברוידא הוסיף: "אני פונה אליך, בכל לשון של בקשה, לפעול כפי סמכויותיך כשר החינוך, ולהורות לכלל צוותי החינוך בעיר להתחסן או להיבדק פעמיים בשבוע, כתנאי לכניסתם למוסדות החינוך. רק כך, בהנחיה גורפת ובחיוב הצוותים להתחסן בהוראת משרד החינוך, נוכל להבטיח את שלומם של תלמידינו, כמו גם של סגלי החינוך, ולמנוע חזרת המדינה ומערכת החינוך בפרט לסגר רביעי. בטוחני, כי התייחסותך החיובית לנושא, והעלאת מכלול השיקולים יובילו לקבלת ההחלטה הנכונה מצדך, שתבטיח סלילת הדרך לחזרה מלאה לשגרה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן