עשרות עצמאיים ושכירים בעלי שליטה החריפו את המאבק ואירגנו היום שיירת מכוניות שעברה בהרצליה וברמת השרון כמחאה על טיפול הממשלה במשבר הכלכלי

שרון יונתן

מאבק העצמאיים ושכירים בעלי השליטה עולה מדרגה והיום התקיימו בארץ מספר הפגנות, כולל בהרצליה וברמת השרון, במחאה על טיפול הממשלה הכושל, לטענתם, בתחום הכלכלי כתוצאה ממשבר הקורונה.

בשעות הבוקר התאספו עשרות עצמאיים ושכירים בעלי שליטה עם רכביהם בסינמה סיטי ותלו שלטים, בהם נכתב בין השאר "עצמאיים נחנקים", "התאחדות העצמאיים מודיעה בצער רב על פטירתו בטרם עת של עסק זה. סיבת הפטירה אי צדק וחוסר שוויון".

מעל 40 כלי רכב יצאו בשיירת מכוניות רועשת מהסינמה סיטי ומשם נסעו להרצליה דרך הרחובות הבריגדה היהודית, העצמאות ולחזית בניין העירייה ברחוב בן גוריון. לאחר עצירה קלה, שלוותה בצפירות רבות, המשיכה השיירה לכיוון רחוב סוקולוב ברמת השרון, עד לכיכר העירייה בצומת הרחובות ביאליק ואוסישקין. מארגני המחאה ציינו לטובה את התנהלות המשטרה והוסיפו כי זכו לתמיכה רבה מהתושבים.

רונן וסרמן, חבר מועצת העיר הרצליה וממובילי המאבק, שהשתתף גם בהפגנה שהתקיימה ביום שישי מול ביתו של מנכ"ל משרד האוצר, נשא דברים מול בניין עירייה הרצליה והביטוח הלאומי ואמר: "הביטוח הלאומי אולי רוצה לעזור אבל מי שעוצר אותו זה משרד האוצר שמורכב מפקידים מנותקים שלא מבינים מה זה לעזור ולא יודעים מה זה להיות עצמאי או שכיר בעל שליטה. הם לא יודעים מה זה להוציא חשבונית ולא יודעים מה זה כל הקנסות האלו. הם רוצים לשמור את הכסף באוצר ליום הדין אבל היום זה יום הדין. אנחנו רוצים עזרה מחר, לא בחודש הבא. אנחנו לא יכולים לחזור לעבודה בצורה הזאת".

מחאת העצמאיים מול בניין עיריית הרצליה. צילום: אלון סיגאוי

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן