המקרה אירע הבוקר מול המרינה בהרצליה, כאשר צעיר בן 19 נסחף לעומק הים. פעולה מהירה של השיטור הימי הצילה את חייו. במשטרה חוזרים ומבקשים מהציבור להימנע מכניסה לים שלא בחופים מוכרזים

שרון יונתן

יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל הצילה הבוקר (שני) צעיר בן 19 שנסחף לעומק הים מול המרינה בהרצליה. הדיווח התקבל בשעות הבוקר במוקד 100 של המשטרה אודות צעיר שנכנס לים במקום אסור לרחצה, נסחף לעומק הים מול מרינה הרצליה ואבד עימו קשר עין. עם קבלת הדיווח, צוות שיטור ימי ת"א הוזנק למקום וביצע סריקות נרחבות בים, עד לאיתורו של הצעיר במרחק של מאות מטרים מקו החוף, באזור מסוכן ואסור לרחצה, כשהוא באפיסת כוחות ותשוש.

עם איתורו, השוטרים משו את הצעיר מהמים (בתמונה), העלו אותו לספינה המשטרתית, העניקו לו טיפול ראשוני והובילו אותו למרינה הרצליה לקבלת טיפול רפואי.

מהמשטרה נמסר כי בימים האחרונים טיפלו שוטרי יחידת השיטור הימי של מחוז ת"א בעשרות מקרים של הענקת סיוע לאזרחים והצלת חיי אדם לאורך החופים. יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל פועלת בכל שעות היממה לשמירה על משתמשי הים ושוטריה מוזנקים לסייע לאנשים שנקלעו למצוקה במים.

במשטרה הוסיפו: "אנו שבים וקוראים לציבור להימנע מכניסה לים בחופים בהם אין מצילים או בשעות בהן אין שירותי הצלה. יש לדווח דיווח מהיר למוקד 100 של המשטרה אודות חשש לחיי אדם, זיהוי של אדם במצוקה בים. תגובה מהירה, נחושה ומקצועית מצילה חיי אדם. משטרת ישראל קוראת לציבור לנהוג באחריות ובמשנה זהירות בעת עיסוק בספורט ימי ובכל מקרה של מצוקה, להזעיק את משטרת ישראל".

הצלת צעיר מטביעה מול חופי המרינה בהרצליה
פעולת החילוץ של השיטור הימי ת"א מול המרינה בהרצליה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן