את העתירה הגישו אתמול חברי המועצה ירון גדות ושמוליק גריידי ושני תושבי העיר נגד העירייה, ראש העירייה ושאר חברי המועצה. ירון גדות: "מצב החלשת האופוזיציה בצורה לא דמוקרטית קורה ברמת השרון בצורה קיצונית ביותר בהשוואה לערים  אחרות". משרד הפנים: "פקודת העיריות קובעת כי מדובר בהמלצה בלבד"

שרון יונתן

בית המשפט המחוזי בתל אביב ידון בקרוב בעתירה שהוגשה נגד עיריית רמת השרון, ראש העירייה, אבי גרובר וחברי מועצת העיר מהקואליציה, על ידי שני חברי מועצה ושני תושבי העיר.  את העתירה הגישו אתמול חברי המועצה מהאופוזיציה ירון גדות (בתמונה) ושמוליק גריידי והתושבים דוד הראל וצביקה עמית והיא מתייחסת לסוגיית אי מינוי נציגי האופוזיציה ממועצת העיר בדירקטוריונים של חברות עירונית, לטענתם על רקע מניעים פוליטיים.

העותרים דורשים מבית המשפט להורות לעירייה, ראש העירייה וחברי המועצה (פרט לגדות וגריידי) למנות את גדות כנציג האופוזיציה מעיריית רמת השרון בדירקטוריון החברה הכלכלית "רימונים", אגודת הספורט ומגוונים. כזכור, מזה תקופה ארוכה מנסה גדות להוביל מהלך למינוי נציג אופוזיציה בחברה הכלכלית, אבל שלוש ניסיונותיו במועצה לא צלחו. בעקבות כך החל הליך גיוס כסף על ידי דוד הראל, תושב העיר, למימון העתירה והיא הוגשה, כאמור, לבית המשפט.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד גלעד בר-טל נטען: "חובת הרשות המקומית לשמור על זכות הייצוג ועל חופש הייצוג, כשם שלא יעלה על הדעת כי תישלל לבעל זכות הבחירה הזכות לגשת אל הקלפי, כך לא יעלה על הדעת כי פלוני יקבע לאלמוני איזה פתק הצבעה פלוני ישלשל לקלפי ויתרה מזאת, לא יעלה על הדעת כי הרוב ימנע מהמיעוט את זכותו להיות מיוצג. אין לקבל בהבנה מניעת ייצוג של מיעוט על ידי הרוב מטעמים פוליטיים ובכלל".

ירון גדות אמר היום ל"שרון און ליין": "מצב החלשת האופוזיציה בצורה לא דמוקרטית קורה ברמת השרון בצורה קיצונית ביותר בהשוואה לערים  אחרות. הקואליציה שמונעת משיקולים פוליטיים ונקמנות אישית פוגעת בתושבי רמת השרון תוך הפרת החוק ברגל גסה. מי שחשב שהקדנציה הזאת תתנהל באופן מכובד יותר מקדנציות קודמות מאוכזב עד כה ואנחנו מנסים לתקן את הנזק שעושה הקואליציה לתדמית רמת השרון ולמנהל התקין, גם בדירקטוריונים וגם בוועדות העירייה, על פי חובת מתן יצוג לאופוזיציה בכל גוף וגם על פי חובת הייצוג היחסי".

לאחרונה פנה גדות למשרד הפנים ונענה על ידי לשכת הממונה על מחוז ת"א: "הנושא הועלה בישיבת המועצה ונדחה על ידה. סעיף 249א' לפקודת העירייה קובע כי: "נציגי העירייה שהינם חברי מועצה יבחרו כך שישמר ככל האפשר יחסי הכוחות של הסיעות במועצה". משמדובר בהמלצה כעולה מהוראות החוק, איננו מתערבים בנושא זה גם לגופו. אשר על כן, לא נמצא מקום להתערבותנו בתלונתך".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן