על פי נתוני עמותת "אור ירוק" בשנת 2019 התרחשו בהרצליה 12 תאונות דרכים שבהן היו מעורבים אוטובוסים ומשאיות, לעומת 10 תאונות בשנת 2018. כזכור, רק ביום שישי האחרון נהרג הולך רגל מפגיעת משאית בסמוך לקניון שבעת הכוכבים

שרון יונתן

עמותת "אור ירוק" פירסמה אתמול כי בשנת 2019 חלה עלייה ארצית של 9% במספר המשאיות והאוטובוסים שהיו מעורבים בתאונת דרכים בערים לעומת שנת 2018 ובהרצליה היחס הוא אף גבוה יותר: בשנת 2019 היו מעורבים 12 אוטובוסים ומשאיות בתאונות דרכים בהרצליה לעומת 10 אוטובוסים ומשאיות שהיו מעורבים בתאונות דרכים בעיר בשנת 2018, כך שבהרצליה העלייה בשנת 2019 היא אף גבוהה יותר מהממוצע הארצי ועומדת על 20%.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

ההודעה יוצאת מספר ימים לאחר התאונה הקטלנית והטראגית ביום שישי האחרון (בתמונה), בה נהרג הולך רגל בשנות ה-60 לחייו, כתוצאה מפגיעת משאית בצומת החדש והמרומזר מול קניון שבעת הכוכבים בהרצליה, שהחליף את כיכר התנועה במפגש הרחובות יוסף נבו ובן ציון מיכאלי.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כלי רכב כבדים מעורבים בשיעור גבוה מאוד בתאונות דרכים בשל המאפיינים הייחודיים שלהם. המשקל הרב וגודל כלי הרכב מקשים על עצירה פתאומית ומגבירים את עוצמת הפגיעה בעת תאונה. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לצמצם את הפער הבטיחותי ממדינות אירופה ולשלב אמצעים טכנולוגיים שימנעו שעות עבודה ונהיגה מעל המותר בחוק ונהיגה במהירות מופרזת. במקביל, חייבים להגביר את האכיפה המשטרתית כנגד נהגי הרכב הכבד כדי לצמצם את עבירות התנועה שהנהגים מבצעים. אור ירוק בשיתוף קרן מנוף של הבטיחות הלאומי מדריכה בכל שנה עשרות אלפי נהגים מקצועיים כדי לשפר את המקצועיות והמודעות שלהם לנהגיה נכונה ובטוחה. בשילוב זרועות של כל הגורמים נוכל למנוע את התאונה הבאה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן