האם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה תעצור את ההיתרים לתכניות בנייה קיימות במסגרת תמ"א 38? קריאה כזו נשמעת בימים האחרונים מצד חברי מועצה מהאופוזיציה בהרצליה וזאת בעקבות הריסתו החלקית של הבניין המשותף ברחוב הגליל 42 ברעננה שהיה חשש שיקרוס עקב עבודות שיפוץ במסגרת תמ"א 38.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

שלושה חברי אופוזיציה (דנה אורן ינאי, יריב פישר ומאיה כץ) וסגן ראש העיריה, עופר לוי, שיגרו מכתב בימים האחרונים למשה פדלון, ראש עיריית הרצליה, ובו דרשו את כינוס הוועדה המקומית: "אנו פונים אליך לאור המקרה המסוכן שהתרחש ברעננה כאשר במהלך ביצוע עבודות יסוד של פרויקט תמ"א 38, שקע חלקו של בניין המגורים ופונה מיושביו תוך רגעים ספורים וטרם קריסתו. נבקש לזמן בדחיפות, עוד השבוע, את מליאת ועדת תכנון ובנייה של הרצליה בכדי לקבל סקירה על פרויקטים של תמ"א 38 בעיר ולדון באלטרנטיבות תכנוניות וביצועיות. נבקש לדון בבקשות הקיימות כיום בעיר, אשר נמצאות לקראת היתר ובבקשות טרם ביצוע יסודות".

בפנייתם הוסיפו: "אנו נבקש שהמליאה תקבע נהלים ובדיקות, שיאפשרו לצוות המקומי לחזות סכנות ותהיה בידם האפשרות לבחינת חלופות להתחדשות וחיזוק שעדיפות לתושבים ולעיר על פני תמ"א 38. זה לא סוד שמדובר בפרויקטים מורכבים בביצוע ובהשפעה על איכות החיים בעיר ועל התשתיות העירוניות. עם זאת, יש לקיים בדחיפות דיון מקצועי מהיר, שימנע מקרים דומים בעיר הרצליה".

אורן ינאי, שחברה בוועדת המשנה לתכנון ובנייה, אמרה: "אני קוראת לראש העירייה לעצור מיידית את ההיתרים לתמ"א 38 ואת הפרויקטים שטרם התחילו ביצוע. על מליאת תכנון ובנייה לבחון אלטרנטיבות להתחדשות עירונית שלא יסכנו את תושבי העיר ובנוסף על מליאת התכנון לדרוש ממנהל ההנדסה העירוני להחמיר את הפיקוח והביצוע של פרויקטים שיצאו לדרך. חיי התושבים אינם הפקר ואל לנו לסמוך רק על היזמים והקבלנים בנושא חיי אדם ואיכות החיים שלהם".

דנה אורן ינאי. שמירה על הרצליה חילונית צילום: תמי שלף

דנה אורן ינאי. דרישה חד משמעית מראש העירייה. צילום: תמי שלף

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן