בית הספר היסודי בשכונת מורשה נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר מהם ייהנו מאות תלמידים בכיתות א' עד ד'. בית הספר יכלול בין השאר 24 כיתות, מרכז קהילתי, ספרייה ואולם ספורט

שרון יונתן

הרגע לו חיכו מאות ילדים והורים משכונת מורשה מגיע ובגדול: אתמול (ראשון) בערב נחנך בית הספר "עומר" ע"ש דבורה עומר, שהוקם בסמוך לאצטדיון העירוני. מדובר באחד מבתי הספר המפוארים בארץ שבו ילמדו בשנת הלימודים הנוכחית כ-360 תלמידים בשכבות א' עד ד' וזאת לאחר שבשלוש השנים האחרונות פעל בית הספר הצומח במתנ"ס אלי כהן.

בית הספר החדש כולל 24 כיתות אם, חדרי מדעים, מעבדות, חדרי טכנולוגיה ומחשבים, המספקים סביבת לימודים חדשנית. בנוסף, הוקם מרכז קהילתי וספרייה וחדרי חוגים ומעליו אולם ספורט חדשני ומשוכלל לרווחת תלמידי בית הספר ותושבי השכונה.

 בטקס אמש השתתפו ראש העירייה אבי גרובר, סגניו, חברי מועצה, משפחת עומר, מחלקת החינוך, מחלקת ההנדסה, ועד ההורים, צוות בית הספר והנהגת ההורים, נציגי החברה למשק וכלכלה, מהנדסת העיר ועוד רבים נוספים.

בית ספר דבורה עומר רמת השרון
בית הספר "עומר". אחד המפוארים בארץ

גרובר אמר: "בית הספר עומר הוא לא רק בית ספר, אלא הרבה מעבר. עומר עומד להיות הלב של הקהילה, חלון הראווה החדש של מורשה, ואני בטוח שאנחנו נראה הרבה זוגות צעירים נלחמים לבוא לגור קרוב בסביבת בית הספר, וכך נראה את מורשה צעירה, תוססת ואיכותית לעוד שנים רבות".

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך: "בכל ספריה של דבורה עומר ניכרים אהבת האדם שבה, רגישותה, הבנה את נפשו של הילד, והכבוד שרחשה לו. כך נכתב בנימוקי השופטים על הסיבות לקבלת פרס ישראל, ואין לי ספק שכך היא גם נהגה מול הילדים כמורה וכמחנכת. גם אנחנו כולנו מאמינים בדרך הזו – להרגיש ולראות את הילד, ולא רק לחנך אותו. חובה עלינו להגיע אל הלב של כל ילד וילדה ברגישות ובתשומת לב לצרכיו האישיים".

שלומית שפיגלבלט, מנהלת אגף החינוך בעירייה: "האירוע של חנוכת בית הספר הוא עבורנו יום של חג ושמחה, יום של טוב, של התרגשות, התפעמות, התרוממות רוח למערכת החינוך שלנו והעיר כולה. אני גאה לעמוד במערכת חינוך שחורטת על דגלה חדשנות ומצוינות אישית, ומעל הכל – ערכים של אהבת האדם".

גלי לידובסקי, מנהלת בית הספר עומר: "בשנה האחרונה עסקתי לא מעט בהגשמת חלומות פדגוגיים לקראת מעבר למבנה החדש, המאפשר את פריצת קירות הכיתה, ולמידה במרחבים חוץ-כיתתיים מגוונים. מרחבים אלו מאפשרים בחירה בה כל אחד ימצא את מקומו, בין אם בנגרייה, במטבח, בגינת הירק, בסדנת האמנות, בפינת עבודה נעימה, בפטיו מתחת לעץ, על הטריבונות ועוד. בכל מרחב כזה תתקיים עשייה רבה".

עירית טלמור, מהנדסת העיר: "נפלה לידינו זכות גדולה – בית הספר דבורה עומר, אותו חלמנו בשנים האחרונות, פותח את שעריו, ומאות תלמידים ומורים ימלאו בקולות של צחוק ושמחה את 24 הכיתות בבית הספר, את חדרי הספח, הספרייה, אולם הספורט, המגרשים והגינות. קהילה שלמה נרגשת לפתיחתו של בית הספר שיהווה בעצם בית חדש, מזמין, חם, ערכי ומכבד, וייתן מקום למגוון מפגשים ופעילויות לקהלים השונים של השכונה כולה".

בית ספר דבורה עומר רמת השרון
בית הספר "עומר". לרווחת תושבי שכונת מורשה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן