עופר אומשוייף, תלמידת כיתה ח'3 (כיתת מחוננים) בחטיבת הביניים "הנגיד" בהרצליה, מסכמת בטור אישי את היתרונות והחסרונות שבתקופת הקורונה, מציינת למה הכי התגעגעה ומתרגשת לקראת החזרה ללימודים מחר

חוזרים לבית ספר, לשגרה, לאחר חודשיים מטורפים ללא בית ספר, חוגים, חברים ומשפחה. אין ספק שזו הייתה תקופה בלתי נשכחת. עד לתקופת הקורונה הלכתי לבית ספר שישה ימים בשבוע, פעמיים בשבוע ריקוד ופעם בשבוע ריצה. הייתה לי די הרבה תעסוקה, הייתי מאד פעילה. לאחר השבתת הלימודים, הכל השתנה. לפתע, לוח הזמנים נהיה ריק ומצאתי את עצמי ללא תעסוקה, לא היה לי כמעט מה לעשות והייתי צריכה ללמוד להתמודד עם השעמום.

אחד הדברים שעזרו לי להתמודד עם השעמום היה לחקור ולקרוא על כל מיני נושאים שונים. אני בחרתי, למשל, להתמקד בהבדלים בין וירוס וחיידק – דבר שבשגרה היומיומית שלי, לפני הקורונה, לא היה לי זמן אליו. כמו כן, מצאתי את עצמי מבלה הרבה יותר עם הוריי ואחיותיי. פתאום משחקי הקופסא הפכו להיות פעילות יומיומית ומאוד נהניתי שכל המשפחה שיחקה יחד לעיתים כל כך קרובות.

 יחד עם זאת, התגעגעתי לפגישות עם סבא וסבתא והדודים, לארוחות הגדולות בימי שישי ולמפגשים החברתיים שלי. בחודשיים האלו למדתי להעריך את השגרה – ללכת לבית ספר, לחוגים ולקניון עם חברות. התנסיתי בדברים חדשים כמו לדוגמה, למידה בזום, אפליקציה שעד לפני חודשיים לא ידעתי מה היא ופתאום, היא הדרך היחידה שבה אני יכולה לראות ולתקשר עם החברים והמשפחה שלי. זוהי גם הדרך היחידה בה אני וחבריי יכולנו ללמוד.

ועכשיו, לחזור לבית ספר ולקום בשמונה במקום בעשר, לארגן תיק במקום לפתוח את המחשב, לעשות מבחנים על הנייר במקום עבודות בוורד, לראות את המורים והחברים לכיתה במציאות ולא דרך המסך, להדגים על הלוח ולא עם שיתוף מסך, הם הדברים שהכי התגעגעתי אליהם. עם זאת, בלמידה מקוונת בזום יש חסרונות. לי, למשל, היו כמה בעיות אינטרנט שבגללן הפסדתי שיעורים ופספסתי חומר וקיבלתי הרבה שיעורי בית ועבודות. יחד עם זאת, עם החסרונות, יש גם יתרונות, כמו לקום בעשר במקום בשמונה ולשבת במיטה ולהקשיב לשיעור. הלמידה המקוונת הייתה חוויה שלא לכל דור של תלמידים ייצא לחוות. זו הייתה חוויה מיוחדת שאנחנו לא נשכח בחיים. נהניתי ללמוד בלמידה מקוונת אך אני גם מתגעגעת לבית ספר.

אני חושבת ש"חופשת הקורונה" הזו לימדה אותנו כמה הדברים הקטנים הם אלה שעושים אותנו מאושרים – בית ספר, חוגים, משפחה וחברים. והנה, עכשיו חוזרים לשגרה, אמנם קצת שונה, שבה אסור לחבק, אסור להתקרב יותר מידי, בדיקות חום בכניסה למקומות ציבוריים וחובה ללכת עם מסכה, אבל אנחנו מתחילים לחזור למסלול, לשגרה, וככל שאני יושבת וכותבת מילים אלו, אני מבינה כמה השגרה כל כך מבורכת.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן