כך טוענים דרור בן עמי וסגן ראש העירייה עופר לוי, ראשי הוועדה לאיכות הסיבה והקיימות בעיריית הרצליה. בפנייה לרמ"י (רשות מקרקעי ישראל) הם ביקשו לאכוף את הנושא לפני שתתרחש באזור תאונה קטלנית

שרון יונתן

"בשנה האחרונה תע"ש נוף ים מוצף על ידי רכבי שטח ומטיילים. זה רק עניין של זמן עד שתתרחש תאונה קטלנית", כך מתריעים ראשי הוועדה לאיכות הסביבה והקיימות בעיריית הרצליה, דרור בן עמי (מנהל הוועדה) ועופר לוי, סגן ראש העירייה ויו"ר הוועדה.

במכתב שהפנו לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) טוענים השניים כי אתר תע"ש נוף ים הפך לסכנה מובהקת לציבור: "בשנה האחרונה תע"ש נוף ים מוצף על ידי רכבי שטח ומטיילים. זה רק עניין של זמן עד שתתרחש תאונה קטלנית. המצוקים מתמוטטים, חומרי נפץ עלולים להתגלות, או שרכב ידרוס מישהו. בנוסף, פעילותם של רכבי השטח שוחקת ופוגעת בסביבת מצוק בכורכר. יתרה על כך שכובד הרכבים הרבים על שפת המצוק עלול לגרום לקריסתו של המצוק".

השניים גורסים כי פנו לנציג רמ"י פעמים רבות בבקשתה לאכוף פלישת רכבים ומטיילים. "הוצבו גדרות במקומות כניסה, אבל הן פורקו מיידית על ידי מפירי סדר. בפנייתנו למשטרה לאכוף פלישות נמסר כי על רמ"י להגיש תלונה נגד פולשים בסוף שבוע בזמן שמתקיימת רוב הפעילות. נכון להיום זה לא קרה. אנחנו מבקשים שרמ"י, הגוף הסמכותי בתע"ש נוף ים, ייקח אחריות. צריך להגיש תלונות בסוף שבוע, זמן של מרבית הפולשים, ולהציב חסמים עמידים לרכבים למניעת פלישה. אנחנו מבקשים התייחסות ותוואי פעולה".

רכב שטח מחנה על הצמחייה באזור אפלוניה הרצליה
רכב בשמורת תע"ש נוף ים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן