לאחרונה החלה עיריית רמת השרון בפיתוח השטח שעליו תיבנה שכונת נווה גן צפון, עם למעלה מ- 3,000 יח"ד, מוסדות ציבור וחינוך, פארק ועוד. כשמה כן היא, השכונה תוקם על השטח הענק הנמצא מצפון לשכונת נווה גן, מדרום לכביש 5 וממזרח לנתיבי איילון.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

מתברר ששטח זה אינו שטח "בור" בלבד אלא שטח עצום שבו היו עד לאחרונה שטחי אחו לח ובריכות חורף והוא מהווה במשך שנים בית גידול לבעלי חיים ולצמחים רבים וייחודיים.

מספר אוהבי טבע מהאזור ותושבי השכונה נרתמו למאבק להצלת שטחי האחו הלח ובריכות החורף בשל המערכת האקולוגית הייחודית שקיימת בהם, הכוללת מיני בעלי חיים בסכנת הכחדה חמורה כמו אלו המופיעים בתחתית הכתבה. הם פנו לעיריית רמת השרון בבקשה לעשות הכל על מנת לשמור ככל שניתן על הטבע הקיים, במקביל לבנייה המאסיבית.

ביום שישי נפגשתי, בסמוך לשטח העבודות, עם שלושה מהם: שחר מט ואורן אוסטר, ממובילי המאבק לשמירת ערכי הטבע במקום ודני סימון, תושב שכונת נווה גן. בכתבה המצולמת שלפניכם מספרים השלושה על ערכי הטבע הנדירים, המאבק לשמירתם, הפתרונות האפשריים והדרישה מעיריית רמת השרון:

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: העירייה מקדמת את התוכניות לפי התנאים המחמירים שנקבעו במתווה התכנוני של השכונה ותוך דיאלוג עם התושבים. השבוע נערכה פגישה עם היועצים הסביבתיים של הפרויקט וקבוצת תושבים והוסכם על המשך פעילות משותפת תוך שקיפות והחלפת דעות. חשוב להדגיש, ועד נווה גן הוא הגורם הרשמי המייצג את התושבים.

קרפדה ירוקה

קרפדה ירוקה. צילום: אורן אוסטר

טריטון הפסים

טריטון הפסים. צילום: אורן אוסטר

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן