כמה ספורטאים אתם מכירים שעוד לפני יום הולדת ה- 18 שלהם זוכים להשתתף באולימפיאדה? לכבוד הזה זכתה, בזכות עבודה קשה ומאומצת, ליהיא רז מרמת השרון שרק בעוד חודשיים תחגוג יום הולדת 18 ועד אז תרשום הישג שכל ספורטאי חולם עליו, השתתפות באולימפיאדה.

את סיפורה של ליהיא, מתעלמת המכשירים המוכשרת והספורטאית הצעירה ביותר במשלחת הישראלית לטוקיו, שרק לאחרונה סיימה כיתה י"ב בתיכון אלון, הבאנו לפני 7 חודשים בטור אישי ומרגש של המאמנת האישית שלה, מורן קלפנר, לאחר השגת הקריטריון האולימפי למשחקי טוקיו 2020 שכידוע נדחו בשנה. הישג השיא של ליהיא עד כה היה הזכייה במדליית ארד בתרגיל הקרקע באליפות אירופה שנערכה בטורקיה שלמעשה הבטיחה לה את ההשתתפות באולימפיאדה. בכך הפכה ליהיא למתעמלת הישראלית הראשונה שזוכה במדליה אירופית.

המתעמלת מרמת השרון ליהיא רז ליד הקורה, טוקיו 2021

ליהיא והקורה. צילום: באדיבות הוועד האולימפי בישראל

אחרי כל האימונים הקשים, ההיסטוריה, ההתרגשות וההכנות, רגע האמת של ליקי, כך היא מכונה, יגיע כבר ביום ראשון הקרוב בשעה 11:00 שעון ישראל, כאשר היא תעלה לתחרות המוקדמות בהתעמלות מכשירים ותתמודד בארבעת המכשירים: קרקע, קורה, סוס הקפיצות ומקבילים מדורגים. כדי להגיע לגמר יהיה עליה לסיים בין 24 הראשונות, הישג שייחשב עבורה הצלחה אדירה.

"אף פעם לא ראיתי אותה מאושרת ככה"

את ליהיא מלווה לטוקיו המאמנת שיר סולומון וזאת לאחר שמורן קלפנר, המאמנת הראשית שגילתה אותה בגיל 6 ומאז מאמנת ומלווה אותה, לא יכלה לצאת לאולימפיאדה בשל סיבות אישיות.

לקראת רגע השיא אמרה השבוע מורן בהתרגשות ל"שרון און ליין": "אני לא חושבת שאף אחת מאיתנו עיקלה עד ממש ההכנות האחרונות את מה שהשגנו. אני לא בטוחה שמישהי מאיתנו חשבה שאפשר להגיע לאולימפיאדה באמת. הכל קרה והתגלגל נורא מהר, מהשגת הקריטריון הבינלאומי באליפות העולם בשנת 2019 בשטוטגארט ואחר כך מדליית הארד באליפות אירופה, ששם השיגה את הכרטיס לטוקיו. ליקי טסה לתחרות הכנה בגרמניה ומשם המשכנו לעבוד כרגיל עד השבוע האחרון לקראת הנסיעה שבו נכנסה לאימונים במכון וינגיט יחד עם אלכס שטילוב וארטיום דולגופיאט, כמשלחת התעמלות המכשירים".

ליהיא רז והמאמנת מורן קפלן. לקראת אולימפיאדת טוקיו 2021

המאמנת מורן קלפנר (משמאל) עם ליהיא רז. ההתרגשות בעיצומה

מורן ממשיכה: "באחד האימונים הזמנו שופטת בינ"ל ועשינו סימולציה של תחרות. ליקי בכושר טוב והמטרה העיקרית שלנו היא לגמרי להנות מהחוויה המטורפת וכמובן שזו לא תהיה האולימפיאדה היחידה. ליקי שואפת לעשות תחרות טובה ויציבה על כל ארבעת המכשירים ולהשיג את ציון הקרב רב הגבוה ביותר שתוכל להשיג. בתרגיל הקרקע תבצע ליקי את יורצנקו הדאבל בורג אותו ביצעה לראשונה בתחרות ההכנה בגרמניה. אני חייבת לציין שלא ראיתי את ליקי מאושרת כמו שהיא נראית בימים האחרונים בכפר האולימפי וכמובן שאני מחזיקה לה אצבעות שתצליח".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן