ההמלצות שאושרו מתייחסות להנצחתם של אלי שגיא ז"ל, אחיקר אייל ז"ל, שחר לוי ז"ל ועוד שני מקומות ברחבי העיר

 

מועצת העיר אישרה בישיבתה ביום ראשון השבוע את המלצות ועדת השמות שהוצגו על ידי חבר המועצה עידן למדן, יו"ר ועדת שמות. אלו עיקרי ההמלצות שאושרו:

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

הנצחת אלי שגיא ז"ל

אלי שגיא (בתמונה) נפטר בחודש מרץ האחרון לאחר מאבק של שנה וחצי במחלת הסרטן. כתבה לזכרו פירסמנו ב"שרון און ליין". אלי שימש כמנהל אגף התרבות בעיריית רמת השרון במשך כמעט 30 שנים, כאשר במהלך השנים קידם ופיתח פרויקטים רבים של תרבות ואמנות בעיר, האחרון שבהם היה קידום הגלריה שנפתחה לאחרונה. הבקשה להנצחתו הגיעה מראש העירייה, עובדי אגף תרבות ובני המשפחה שפנו גם ליו"ר הועדה. הצעת ראש העירייה הייתה להנציח את שמו במבנה שבו מצויה מחלקת התרבות ברחוב העבודה פינת מרדכי (מול משרדי מחלקת הפיקוח), כאשר השם שהוצע "מרכז תרבות ע"ש אלי שגיא" או "בית תרבות ע"ש אלי שגיא". הועדה החליטה לקרוא למבנה אגף התרבות ע"ש אלי שגיא. בדיון במועצה הציע חבר המועצה גיא קלנר, ששימש בקדנציה הקודמת מחזיק תיק התרבות והאירועים ועבד בשיתוף פעולה עם שגיא, כי לדעתו ראוי שהמבנה יקרא "בית אלי – בית מחלקת תרבות ע"ש אלי שגיא" והצעה זו אושרה פה אחד.

הנצחת אחיקר אייל ז"ל

המשפחה מתגוררת ברמת השרון מאז שנת 1973. בשנת 1969 משפחת אייל יצאה להביא את הפנטומים מארצות הברית (קליפורניה), וכאשר חזרו ארצה פרצה מלחמת ההתשה. אחיקר נפל ושהה 4 שנים בשבי. בזמן נפילתו נפצע קשה בגב ועד שטיפלו בו שוביו זה הוא הפך לנכה קשה. כשחזר מהשבי ארצה ולחיל האוויר היה חצי משותק, אך למרות זאת המשיך לשרת בחיל האוויר עוד כ- 10 שנים אחרי השבי. חרף נכותו ולאחר סיום השרות פנה לתחום החינוך וההוראה והיה מורה בתיכון רוטברג ובהמשך גם רכז שכבה וסגן מנהל במשך 5 שנים, והתעקש להורות בעמידה. בהמשך לימד בניצן לקויי למידה, והקים בכפר סבא הוסטל, לימד במועדון בית מלינוב טאי-צ'י. אחיקר נפטר בנובמבר 2019. בני המשפחה פנו בבקשה לקרוא על שמו את הסמטה המחברת בין רחוב איה (סמוך למס' 32) לשביל ההליכה בשרף ובקשתם אושרה. הסמטה תיקרא "סמטת אחיקר" בתוספת סיפורו החינוכי.

הנצחת שחר לוי ז"ל

שחר לוי נפטר בשנת 2009 ממחלת הסרטן בהיותו בן 15 בלבד כבוגר חט"ב עלומים. מאחר והיה ספורטאי מצטיין הוחלט בעבר כי משחק הכדורסל המסורתי בבית הספר בין בוגריו ותלמידיו יקרא על שמו של שחר. לבקשת בית הספר, מנהלת בית הספר ורכז החינוך הגופני הוחלט לבקש מועדת השמות כי אולם הספורט יקרא על שמו של שחר כחלק מהפעילות הספורטיבית והחינוכית סביבו. הועדה קיבלה את הבקשה והמועצה אישרה את המלצת ועדת השמות. אדיר לוי, אביו של שחר, אמר היום: "אנחנו מודים לכל מי שנתן את ידו וליבו בהנצחת שמו של בנינו שחר. הזיכרון זה מה שנשאר אחרי לכתו. כאשר ממשיכים לדבר ולשאת את שמו של החסר הוא נמצא ונוכח. תודה בשם כל משפחתו של שחר".

שחר לוי ז"ל. צילום: פרטי

שחר לוי ז"ל. צילום: פרטי

שחר לוי ז"ל. אולם הספורט בחט"ב עלומים יקרא על שמו

גינת הלבונה בנווה רום

לבקשת נציגי שכונת נווה רום במערב העיר הוחלט כי הגינה בחלקה הדרומי של השכונה תונצח בשם. שכונת נווה רום היא מיזם של חיל האוויר, כאשר בזמנו הציעו את נווה רום למשפחות ובמקביל ביקשו להחתים קבע את הטייסים. גם היום מרבית הבתים בנווה רום, לרבות השכונות הנוספות,  משויכות לחיל האוויר. לאחר דיון בועדה הוחלט כי חלקה הדרומי של הגינה, בפינת הרחובות השרף והלבונה, ייקרא "גינת נווה רום" ובה יסופר סיפור השכונה.

כמו כן, הוחלט כי הדרך המובילה לבית העלמין מורשה תיקרא "שלוות עולמים".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן