בעקבות פנייתו של חבר המועצה רונן וסרמן למנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, תתיר העירייה לתת פיקדון בספריות לא רק בצ'ק עירבון אלא גם דרך פרטי כרטיס האשראי

שרון יונתן

בשורה טובה למנוי הספריות העירוניות בהרצליה: החל משבוע הבא יוכלו המנויים לשלם את הפיקדון גם באמצעות כרטיס אשראי. כידוע, כל מנוי בספריה נדרש לתת פיקדון בסך 60 שקלים לפריט, על פי חוק משרד התרבות, אבל עד כה הדבר התאפשר רק באמצאות מתן צ'ק עירבון.

השינוי חל בעקבות פנייה של חבר המועצה רונן וסרמן למנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא. וסרמן אמר היום: "לפני כחודש הגענו, אני ובתי אלה (בתמונה), לספריה ורצינו להירשם. נדהמתי לשמוע כי בשנת 2020 עדיין צריך לתת צ'ק עירבון כפיקדון ואין שום דרך אחרת. כנציג ציבור הרגשתי שזה לא הוגן עבור התושבים ולכן עירבתי את מנכ"ל העירייה שטיפל בזה באופן מיידי ועל כך מגיע לו כל הכבוד".

בעקבות פנייתו של וסרמן הורה בן עזרא על בניית מנגנון שיאפשר החלפת הצ'ק בערבון על פי פרטי כרטיס האשראי של הקורא. בעירייה מדגישים כי הסכום לא ייגבה בפועל – אלא ישמש כבטוחה בלבד.

בעירייה מוסיפים: מדובר במהלך חדשני לנוחות המשאילים. בהרצליה פועלות חמש ספריות עירוניות המביאות לקוראים את מיטב הכותרים בכל התחומים, בהן: הספרייה הראשית, ספריית הרצליה ב', ספריית יד התשעה, ספריית נווה ישראל וספריית נוף ים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן