תושבי רעננה ממשיכים את מאבקם נגד התוואי המתוכנן של המטרו (הרכבת התחתית) בתחומי רעננה.

תושבים מרעננה, מצוידים בשלטים עם מסרים חדים וברורים, נסעו היום לירושלים וקיימו הפגנה מול הכנסת ומשרדי הוות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות). ההפגנה היא המשך ישיר למאבק על שינוי התוואי המתוכנן ולהצבת תחנה בסמוך לבית לוינשטיין.

עיתוי ההפגנה היום לא מקרי וזאת מאחר שביום ראשון הקרוב יתקיים הדיון האחרון לגבי תוואי המטרו ברעננה מול החוקרת מטעם הוות"ל.

סימה פרי, סגנית ראש עיריית רעננה לשעבר וממובילות המאבק, שנכחה בהפגנה, אמרה ל"שרון און ליין": "היום בבוקר באנו להפגין מול הכנסת והוות"ל ולמחות על כך שבתוואי המטרו ברעננה לא מוקמה תחנה בסמוך לבית לוינשטיין, דווקא במקום שאליו מגיעים נכים מוגבלי ניידות, ומשוקמים שנזקקים לטיפולים ממושכים לאורך זמן. אנו מצפים מהחוקרת של הות"ל לקבל החלטה שעושה צדק חברתי עם הנכים, מתוך רגישות לנגישות".

הפגנת התושבים בירושלים

עו"ד טל קדמי, המייצג חלק מהתושבים וממובילי המחאה, שנכח גם הוא בהפגנה, אמר: "ההפגנה היום הייתה כדי להסיט את התוואי, כך שיעבור תחת אפס מבנים במקום תחת עשרות מבנים כמו בנייני מגורים, בתי ספר וגני ילדים כמתוכנן. נת"ע הודתה בכך שהתחנה רחוקה מבית החולים ושזו נקודה רגישה, לא פסלה חלופות ואף מצאה בהן יתרונות, אך גם לא הצטרפה להן, וחבל. נתקבלה תמיכה רבה מהציבור שנכח בהפגנות, במאבק החברתי החשוב הזה". התושבים החמיאו לאילן כהן, המשנה לראש העירייה, שנכח בהפגנה.

את היום סיימו התושבים בכותל המערבי, שם טמנו פתקים להצלחת המאבק שכותרתו: "מטרו לבית חולים – לא מתחת לבתים!"


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן