"אני לא מצליחה להבין איך עיריית הרצליה מתנערת מפועלו של מוטי זיסר ז"ל ולא מוצאת לנכון להנציח את שמו בשטח המרינה", כך אומרת שוש אידסיס, מי שהייתה עוזרתו האישית במשך 20 שנים של איש העסקים מוטי זיסר ז"ל שהקים בתחילת שנות התשעים את המרינה, לאחר מכן גם את קניון ארנה ונפטר ביוני 2016 ממחלת הסרטן, בהיותו בן 60.

שוש אידסיס פנתה לראשונה לעירייה בבקשה להנצחתו של זיסר כבר לפני למעלה משנה וחצי, אך ועדת השמות דחתה פה אחד את ההצעה להנציחו. אידסיס המופתעת כתבה לג'ו ניסימוב, סמנכ"ל העירייה: "כעוזרתו האישית ויד ימינו של מוטי זיסר במשך 20 שנה, עד ליום מותו, אני יכולה להעיד על הדבקות שלו במטרה לפיתוח ובניית המרינה של הרצליה דבקות וגאווה שהשפיעו על כל העובדים של החברה. "לא ביקשתי שתערכו מסיבה או אירוע, לא ביקשתי משהו מיוחד ולא סביר. כל מה שביקשתי הוא דבר שיגרתי וברור מאליו והוא שבמסגרת מסוימת בה יוחלט בעירייה, לציין פינה, אריח, לוח, משהו עם שמו של בונה המרינה מוטי זיסר".

אידסיס מציינת כי להבדיל מהרצליה, במתחם המרינה אשקלון  נערך טקס צנוע ושמו של מוטי זיסר ז"ל הונצח על גבי אבן ה"דולוס" שעומדת במרכז המרינה.

מוטי זיסר ז"ל. לא מונצח בהרצליה

מוטי זיסר ז"ל. לא מונצח בהרצליה

לרגל העובדה שבקרוב ימלאו חמש שנים למותו של זיסר, פנתה אידסיס לאחרונה שוב לראש העירייה משה פדלון: "ב- 23 ביוני ימלאו 5 שנים למותו של היזם מוטי זיסר ז"ל שהיה לי הכבוד הגדול להיות עוזרת אישית שלו במשך 20 שנה עד ליום מותו. מצרפת לך את ההתכתבות שהייתה לי עם גורמים בעיריית הרצליה בשל בקשתי הצנועה ומאד הגיונית, קרי הנצחת שמו של בונה מרינה הרצליה וכל האזור למעשה,  בקשה שנדחתה משיקולים וסיבות שלא הוסברו, בעיני לא הגיוניים ובטח לא מוצדקים. בהרצליה נקראים רחובות, בניינים ומקומות בשמות של אנשים שאפילו לא תרמו מאומה לעיר הרצליה ואילו כאן מדובר באיש שעשה רבות ותרם למה שהיום נראה ונחשב בעולם כאחת המרינות והמתחמים היפים ביותר בחופי ישראל קרי מרינה הרצליה. אודה לך אדוני באם תסייע הפעם באופן אישי ומעשית בהנצחת שמו של האיש היקר הזה בכל צורה שהיא במרינה הרצליה".

אידסיס: "מדוע לא ניתנו הסברים על הסירוב שבהנצחת שמו?"

ושוב, אידסיס נענתה בשלילה, אבל לא ויתרה וביקשה לדעת מהם הנימוקים לכך שזיסר לא יונצח בהרצליה. היא פנתה לד"ר שלומית כנרי, מנהלת אגף פניות ותלונות הציבור בעיריית הרצליה: "לצערי הרב הבקשה שלי נתקלת בהתנשאות חסרת הסבר ואני מבקשת להבין מהם הנימוקים להחלטה הלא מידתית חד משמעית  אפילו הייתי אומר שערורייתית. הסבר, נימוק זה הדבר הכי בסיסי שכל אזרח רשאי לבקש ולא זכיתי עד היום לקבל דבר כזה".

ד"ר כנרי השיבה לאידסיס: "דיוני הוועדה אינם חשופים לציבור הרחב בשל הרגישות הרבה של הנושא. בפרוטוקול הוועדה נכתבות החלטות הוועדה. אין כאן כלל עניין של "קשרים", אלא ועדה שדנה וקיבלה החלטה. אני מבינה כי התשובה מאכזבת מבחינתך, אולם לצערנו הוועדה אינה יכולה לאשר את כל הבקשות אשר מגיעות לפתחה".

אידסיס הגיבה בתדהמה: "ממתי דיוני הוועדה אינם חשופים לציבור בעוד שרוב הדיונים בכל הוועדות פתוחים לציבור? כבר בתשובה שלך "דיוני הוועדה אינם חשופים לציבור הרחב בשל הרגישות הרבה של הנושא" נעוצה בעיה ומצביעה שהכל נעשה במחשכים, לא באור יום ולא ממניעים עניינים. הרי לא הגיוני ולא ייתכן שאיש שממש בנה מתחם מפורסם כמרינה הרצליה יוחלט שאין להנציח את שמו. בלתי מתקבל על הדעת".

עיריית הרצליה בחרה לא להגיב לכתבה.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן