ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, מפרט בראיון חג מיוחד לאתר "שרון אונליין" על פעילויות העירייה למען התושבים בתקופת משבר הקורונה, מסביר איך הוא שולט על הכל מביתו, מדוע היה חשוב לו שהעירייה תתרום לרשויות אחרות ומציין מה הוא מאחל לתושבי הרצליה לקראת חג הפסח

שרון יונתן

את העובדה שראש עיריית הרצליה, משה פדלון, מנהל את העירייה, אתם כבר יודעים, אבל בימים האחרונים הוא מנהל את העירייה מחמ"ל שפתח בביתו, חמ"ל של איש אחד שמנוהל לדבריו ביעילות ובשליטה מוחלטת על מה שנעשה בשטח.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

בראיון חג מיוחד לאתר "שרון אונליין" באמצעות תוכנת ה"זום" פתח פדלון ותיאר את הפעולות העיקריות שהעירייה בראשותו ביצעה מתחילת משבר הקורונה:

"עם תחילת המשבר פתחתי בעירייה מרכז שליטה עירוני, דרכו מתועדים כל הבעיות, הכשלים והחסמים. דרכו אנחנו מטפלים בכל מה שצריך: אספקת מזון יבש וחם לנזקקים, תרופות וחמצן. ברגע זה אנחנו מחלקים 3,800 מנות מזון ובשבוע שעבר חילקנו 600 סלי מזון ו -12 טון מוצרים קשים. אחד הדברים שהכי חשובים לי זאת הדאגה לאוכלוסייה הוותיקה ובתי האבות. אני שולח להם מכתבי ברכה וגם זר פרחים כדי שיהיה להם טוב. אנחנו אחראיים על 20 בתי אבות ומוסדות ציבור שונים ואנו דואגים לכל חסרונם. יש לי כרגע חולה שצריך להוביל אותו לטיפולים בבית חולים ואני דואג לאמבולנס עם ליווי של עובד עירייה. זאת הזדמנות לציין את עובדי העירייה המסורים שלנו ואת 400 המתנדבים שעזרו בחלוקת סלי מזון. עזרנו גם ל-400 משפחות של ילדים מתקשים. השליטה שלנו היא מרכזית, עד הדבר הקטן ביותר".

משה, איך אתה מתמודד עם ניהול העירייה מהבית?

"בשיטת המברק לפי סדרי עדיפויות, מרמת בהול ועד שגרה. כל משימה לביצוע מתועדת אצלי תוך רבע שעה עד שעה לפי הדחיפות. הכל בשליטה מלאה. תאמין לי, אני עושה כאן עבודה של עשרה אנשים והכל דופק לפי שביעות רצוני. אני מצליח גם לשמור על קשר עם תושבים בודדים עד רמת התכולה במקרר שלהם".

עד כמה היה קשה לעירייה לעבור למתכונת חירום?

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

"זה לא היה לנו קשה כי תרגלנו את המצבים האלו ביום יום ובשעת אמת זה התבצע בפועל. תמיד אמרתי לעובדים שיסמכו רק על עצמם. לשמחתי, היה לנו את כל הציוד הנדרש, אפילו לתת חמצן".

אחד הדברים היפים שעשיתם זה שתרמתם ציוד לרשויות מקומיות. ספר לנו על כך.

"אני משמש גם כמ"מ יו"ר השלטון המקומי. קיבלנו בקשות לעזור לישובים בצפון באספקת אוכל וציוד מיגון ושמחנו לתרום ולעזור. רק אתמול הוצאנו משלוח לקרית שמונה. זאת בדיוק הערבות הדדית בשעת המבחן שלנו".

איך העירייה והמדינה צריכות לעזור לבעלי העסקים הקטנים?

"זאת לא העת לעסוק בזה כי כרגע הכי חשוב להציל בני אדם ולעזור לנזקקים. צריך להבין שגביית הארנונה נקבעת על ידי חוקי המדינה ואני לא יכול להחליט האם לבטל ארנונה. אנחנו ניצמד להנחיות שנקבל מהממשלה".

לדעתך, המדינה עושה מספיק כדי לעזור לבעלי העסקים?

"יש לי מה לומר בנושא, אבל את הביקורת אגיד בזמן המתאים למי שצריך. צריך לאפשר לראשי ערים לקבל החלטות אמיצות. בינתיים הכי חשוב, כמו שאמרתי, לעסוק בבטיחות ובטחון התושבים".

האם המשבר ישפיע על העירייה מבחינה תקציבית, עצירה או ביטול של תכניות פיתוח ובניה?

"אנחנו כבר עתה מנתחים את המצב וברור שיהיו קשיים בבניית בתי ספר וגני ילדים לשנת הלימודים הבאה כי העבודה נעצרה. נלמד להביא פתרונות יצירתיים כמו למידה במתנ"סים וספריות".

איך אתה מסתדר מבחינה אישית עם הניתוק מבני המשפחה?

"קשה לי מאוד אבל יש את הזום ואמצעים אחרים. אני מתמקד במטרות וביעדים שלי וזה מה שחשוב, הצלת חיי אדם ועזרה לנזקקים וקשישים. בדיוק מקודם שלחתי הגדה לתושב מבוגר. אני רואה בעבודה שלי שליחות להצלת חיי אדם, לצמצם את התחלואה בעיר ולתת שירותי מיטבי לתושבים. אנחנו עושים זאת בהצלחה רבה".

מה תאחל לתושבי הרצליה לכבוד חג הפסח?

"אני מאחל להם שיהיו להם חיים טובים, שמחים ומאושרים, עם בריאות טובה, כיף והנאה עם המשפחה. שיהיו אופטימיים, יחשבו חיובי וישמעו להוראות משרד הבריאות וכוחות הביטחון. אני מבטיח לתושבי הרצליה שהתחלואה בעיר תרד ואנחנו נעבור את המשבר הזה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן