משרד הכלכלה לא יכול לאכוף מחיר של מסכות מאחר שמדובר במוצר שאינו בפיקוח. ברשת חלוקות הדעות – האם ראש עיריית הרצליה צודק או שמדובר למעשה בתחרות חופשית בין הרשתות השונות

שרון יונתן

"מסכות הן לא מוצר שבפיקוח ולכן אנו לא יכולים לאכוף את מכירתן. עם זאת ישנן רשתות שמוכרות במחיר הגון ואנו ממליצים לציבור לרכוש שם ולא במקומות בהן המחיר גבוה יותר", כך השיבה היום דוברת משרד הכלכלה לפניית אתר "שרון אונליין" בעקבות הכתבה שפרסמנו אמש (רביעי) על כך שראש עיריית הרצליה, משה פדלון, תקף בצורה חריפה רשת מרכולים על מחיר המסכות שהיא גובה. פדלון זעם על כך שתושבים שהגיעו לאותו מרכול ללא מסכה נדרשו לשלם 79.90 שקלים עבור שלוש מסכות מדגם kn95. את תגובת רשת המרכולים לא הצלחנו להשיג למרות ניסיונות חוזרים ונישנים.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

בין השאר כתב פדלון בפוסט שהעלה אמש: "אני קורא לבעלי הרשת להתעשת. אפשר למכור, לא צריך לעשוק, אפשר למכור בשקלים בודדים מסיכות פשוטות ולא יוקרתיות, לא באריזות של שלוש ולא במחירים כפולים מאלו שאפשר למצוא באינטרנט".

בתגובות הרבות לפוסט זכה פדלון לשבחים מתושבי הרצליה. אחד מהם כתב: "אפילו בקופ"ח זה עולה 3 ומשהו שקלים למסכה אחת וזה מחיר סביר הגיוני. ראש העירייה צודק בכל מילה". תושבת העיר כתבה:: "צודק. כולם מנצלים את המצב כשאין לאנשים לגמור את החודש. בושה". תושבת נוספת הוסיפה: "צודק לחלוטין. מסכה כירורגית אחת עולה 3 שקלים ורוב החנויות בעיר מוכרות אותן במחיר יותר גבוה". תושבת נוספת ציינה: "כל הכבוד. זו מנהיגות. זהו צדק חברתי. גאים בך".

לעומת זאת, היו תושבים שהציגו גישה שונה. "איך הם עושקים? זכותם למכור באיזה מחיר שהם רוצים וזכותך להחליט אם לקנות או לא. כמובן שיש טעם לפגם בנקיטת מחירים מופרזים אבל אם כך פשוט אל תקנה", כתב תושב ותושב אחר ציין: "כל אחד שימכור בכמה שהוא רוצה. בכניסה למקומות ציבוריים כמו סופר, עירייה ועוד ,שיחלקו מסכות למי שמגיע זה הכל .זה לא עניין של אף אחד בכמה למכור".
להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן