ראש עיריית הרצליה אמר את הדברים בישיבת מועצת העיר בעקבות שאילתא שהגיש חבר המועצה אורן אוריאלי לגבי איכלוס שכונת גליל ים. פדלון: "הסכמים עם הממשלה הם בגדר המלצות בלבד"

שרון יונתן

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, לא חוסך לאחרונה ביקורת קשה על התנהלות ותפקוד הממשלה בתקופת הקורונה. אתמול (שלישי) חזר על הביקורת גם בישיבת מועצת העיר.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

פדלון אמר את הדברים בתשובה לשאילתא שהעלה חבר המועצה אורן אוריאלי לגבי אכלוס פרויקט גליל ים. אוריאלי ביקש לקבל לוחות זמנים לגבי הקמת הקיר האקוסטי שאמור לחצוץ בין פרויקט גליל ים עם נתיבי איילון, היציאות המתוכננות מחוץ לשכונה, בעיקר בשעות הבוקר, והקמת הגשר שיחבר לנתיבי איילון.

העירייה השיבה כי הגשר מעל כביש 20, מחלף הרב מכר והעוקף המערבי עשויים לתת מענה נוסף ליציאה מהשכונה, אך עדיין אין לוח זמנים לביצוע ונמשכים הדיונים מול משרדי הממשלה. העירייה ציינה עוד כי: "שכונת גליל ים תשורת בעיקר על ידי תחבורה ציבורית וכך גם תוכננה. ועדת התנועה מודעת היטב לאכלוס הקרוב ותכוון את הרמזורים בצומת יצחק שמיר (הכניסה לשכונה – ש.י.) בהתאמה ובהתחשבות באילוצי התנועה כל הכיוונים בצומת זה בכל שעה משעות הים".

לגבי הקיר האקוסטי השיבה העירייה כי אין בחוות בדעת הסביבתית והנחיות המשרד להגנת הסביבה חובת קיר אקוסטי ולכן לא הוטמע כזה בתוכנית. "כל שיש הוא מיגון דירתי באחריות היזמים בחלק מהדירות. כשתיבנה רצועת התעסוקה בין כביש 20 לבנייני המגורים, היא תהווה חיץ אקוסטי.

אהוד לזר, סמנכ"ל פרויקטים בעירייה, הסביר כי מעולם לא דובר על קיר אקוסטי אלא על חיץ אקוסטי שיוקם באמצעות רצועת התעסוקה. יחד עם זאת, ציין כי מדובר בקרקעות שטרם שווקו. חברת המועצה דנה אורן ינאי ציינה שאם כך מדובר בערך בעשור שהתושבים יהיו חשופים לנתיבי איילן ללא חציצה.

ראש העירייה, משה פדלון, השיב: "לצערי, ממשלת ישראל לא מתפקדת כבר למעלה משנה. הסכמים עם הממשלה הם בגדר המלצות. רק בשבועיים האחרונים הגענו לשרת התחבורה, לשר החינוך ושר האוצר וכולם מתנערים מהסכמים. יש הסכם על מט"ש, על הגשר, על הניקוז, על בתי ספר. שר החינוך שלח אותי לשר האוצר וזה העביר אותנו לרמ"י (רשות מקרקעי ישראל – ש.י.). אין עם מי לדבר. נקלענו למצב קשה מאוד. יותר מזה, ישנם הסכמים חתומים על קיר אקוסטי בכביש 2 מלפני 25 שנים. פנינו לנתיבי ישראל אבל לצערי גם במקרה הזה אין עם מי לדבר".

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן