ראש עיריית הרצליה פנה לראש הממשלה ושר האוצר בהצעה למתווה למימוש בעסקים המקומיים. להערכתו, כך יוזרמו 1.5 מיליארד שקלים לכלכלת ישראל

שרון יונתן

לקראת ראש השנה וחגי תשרי הנראים באופק, פנה היום (שני) ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, לראש הממשלה, שר האוצר, שר הפנים, מנכ"ל הביטוח הלאומי במכתב, ובו הצעה למתווה לאומי לחלוקת תלושי מזון וציוד חומרי (ציוד לבית הספר, ספרי לימוד, הלבשה) למשפחות נזקקות לקראת החג. לדבריו, מתווה זה יסייע להנעת הכלכלה המקומית והארצית.

חזקים ביחד. לנדוור

במכתבו הציע פדלון כי המדינה תחלק למשפחות נזקקות סיוע בגובה של 1,500 שקלים למשפחה, שיינתן ב-15 תלושי קנייה בגובה 100 שקלים כל אחד, כאשר חלוקת הסיוע תתבצע על ידי הביטוח הלאומי.

בעירייה ציינו כי מימוש הסיוע הכספי יתבצע בעסקים הבינוניים והקטנים בעיר המגורים, ובכך יעודדו ויחזקו את הכלכלה המקומית. בעלי העסקים השותפים ליוזמה יעבירו בסוף חודש ספטמבר את החשבוניות והתלושים למוסד לביטוח הלאומי וזה ישלם לבעלי העסקים תוך 30 ימים מהגשת החשבוניות וריכוז התשלומים.

בעירייה מסבירים כי בהצעה זו כל הצדדים יוצאים מורווחים: משפחות שיוכלו לקנות את המצרכים הבסיסיים לקראת החג ועשרות אלפי חנויות שייהנו מהכנסה ופרנסה בכבוד. בנוסף לכך, מבהיר פדלון, המתווה יניע את כלכלת ישראל ב-1.5 מיליארד שקלים שיגיעו לכ-15 אלף בעלי עסקים בינוניים וקטנים.

פדלון אמר היום: "זוהי העת לערבות הדדית. גל התחלואה והמשבר הכלכלי שבעקבותיו גורמים נזק עמוק במישורים השונים ודורשים התכנסות ציבורית ושילוב זרועות של ממש. תכליתו של המתווה המוצע היא לייצר מענה מיידי ויעיל לרווחת המשפחות והעסקים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן