תקציב עיריית רמת השרון לשנת 2020, שיעמוד על 460 מיליון שקל, עבר בועדת הכספים אבל לא ידוע מתי יאושר במועצה. חבר המועצה רוני בלקין מהאופוזיציה קובל על התנהלות העירייה בנושא

שרון יונתן

סוף חודש מרץ מתקרב בצעדי ענק ולעיריית רמת השרון עדיין אין תקציב מאושר לשנת 2020. ועדת הכספים התכנסה לאחרונה לישיבה ובה אושר התקציב שיעמוד על 460 מיליון שקלים ובנוסף התקציב הבלתי רגיל (תקציב הפיתוח) שיעמוד על 288 מיליון שקלים. מועצת העיר אמורה להתכנס מחר (חמישי) כדי לדון באישור התקציב.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע תפו"א לבן/בצל לבן 3.90 ש"ח לק"ג. חדש! סניף הרצליה

יש לציין כי על פי הנחיות משרד הפנים על העירייה להגיש את התקציב לכל המאוחר עד סוף מרץ, דבר שכבר לא יקרה, אבל יש להניח שבשל המצב משרד פנים יתחשב בעירייה.

חבר המועצה רוני בלקין, שנוצח על ידי גרובר בסיבוב השני בבחירות לראשות העיר, מביע כבר תקופה ביקורת על ההתנהלות העירייה בתחום הכספי. ביום ראשון נפגשו בלקין וגרובר ולטענת בלקין הוא שטח בפני גרובר את טענותיו.

"הסברתי לו שלדעתי כך לא צריכה להתנהל עירייה", אמר היום בלקין לאתר "שרון אונליין" והוסיף: "זאת התנהלות שלו לא סבירה ברמה הניהולית. אין לי בעיה שפולטיקה משפיעה על התקציב, אבל לא יתכן שלא יהיה פיקוח ובקרה, שלא מביאים לועדת הכספים את ביצוע 2019, שתהיה עליה משמעותית בתקני כח אדם".

בלקין גורס כי אינו מבין איך עברו כבר שלושה חודשים בשנת 2020 ועדיין אין תקציב מאושר:

"בהרצליה התקציב אושר במועצה כבר בחודש נובמבר ואצלנו עדיין לא. יש לנו גזבר עירייה טוב ומנוסה אבל כנראה שצריך גרזן טוב. ההרגשה שלי שהעירייה מתנהלת ולא מנוהלת ואין בקרה בצורה טובה".

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע כרעיים עוף טרי 3 ק"ג ב-80 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

רוני, זה כישלון של גרובר שאין עדיין תקציב?

"בוודאי, במיוחד שיש לו רוב עצום במועצה עם קואליציה של 14 מתוך 17 חברי מועצה וגם ראש אופוזיציה שמתנהל בג'נטלמניות כי זאת דרכי ואותה לא אשנה. אולי הוא מנצל את העובדה שאני ממלכתי. גם בשנה שעברה נמנעתי בהצבעה על התקציב, אני תמיד מצביע עניינית ולא כדי להכשיל אף אחד".

להערכתך, העירייה ניצלה את משבר הקורונה כדי לא להעביר תקציב?

"לא יודע, אבל מה שקרה הוא שבמקום לבא למשבר הזה עם תקציב מאושר עכשיו התקציב בוודאי יצטרך לעבור שינויים בגלל השלכות הקורונה. אני לא מעריך שמשרד הפנים ישלוף לו כרטיס צהוב על אי הגשת התקציב עד סוף מרץ, אבל אם נישאר במטאפורה לכדורגל, לא הייתה שום סיבה להגיע לזמן פציעות של שלושה חודשים".

מהעירייה נמסר בתגובה:

הקריטריון של מהירות לא רלוונטי אלא עומק החשיבה שנעשתה על מנת שהתקציב ישרת את תושבי רמת השרון וזה בדיוק מה שנעשה בדיונים ארוכים עם מחזיקי התיקים וראש העירייה. דווקא חבר המועצה בלקין הוא זה שביקש לדחות את ישיבת המועצה שאמורה לדון ולהצביע על התקציב.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן