צילום: באדיבות העירייה

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

ראש העירייה, אבי גרובר, הסיר אתמול ברגע האחרון את הצעתו למועצת העיר על הקמת מנחת חלופי בשטח שמצפון לסינמה סיטי. הצעה זו נכללה כסעיף מספר 12 בישיבת המועצה שהתקיימה אתמול בתיכון אלון ובה נכתב: "אישור מיקום חלופי זמני למנחת מסוקים צבאי בגוש 6605 חלקה 218". על הצעתו של גרובר למשרד הביטחון להעביר את מנחת המסוקים שהוקם במערב העיר למרחק של מאות מטרים מערבה פרסמנו לפני שבוע וחצי באתר "שרון אונליין".

אתמול (ראשון), מספר שעות לפני ישיבת המועצה, העביר מטה המאבק לשם סגירת מנחת המסוקים ומניעת הפעלתו, מכתב לראש העירייה ובו דרשו התושבים את הסרת ההצעה לסדר הנוגעת למציאת מיקום חלופי למנחת בתוך שטח רמת השרון.

"אנו סבורים שאין מקום לפשרות בכל הנוגע לסיכון חיי אדם כאשר מסוקים חגים מעל ראשנו וראשי ילדנו מרחק של 70 מטרים בלבד" כתבו התושבים והוסיפו: "בנוסף לסיכון חיי התושבים, מדובר במטרד קשה מאוד של רעש ופגיעה ממשית באיכות ובמרקם החיים. אנו נמצאים בתחילתו של מאבק משפטי הבודק את המחטף שנעשה באישון לילה על ידי משרד הביטחון. משום כך אנו סבורים שאין מקום שהעירייה תיזום בשלב זה דיון במציאת חלופות עבור משרד הביטחון, בשעה שטרם נשמעו התושבים, טרם נבדק הצורך בהקמת מנחת בכלל ובאזור הרלבנטי עוד בפרט ובטרם נבדקו הקריטריונים להקמת המנחת, אם וככל שיימצא שאכן יש צורך כאמור, באופן שימנע את הפגיעה בתושבים."

במטה המאבק הוסיפו בפנייתם לראש העירייה: "ראש העירייה, אבי גרובר, אתה אמור לייצג את התושבים. לא את הרשויות, לא את הממסד, לא את משרד הבטחון, לא את שר הביטחון. אתה אמור לייצג אותנו. מי שהצביעו עבורך כי האמינו שתעשה את הכל עבור איכות החיים שלנו והביטחון האישי שלנו. אנו בטוחים שמשרד הבטחון הגדול והחזק יכול לדאוג לעצמו. יש לו הרבה כוח לכך. אל דאגה, הוא יכול לפנות לרמ״י בבקשה להקצאת שטחים. הוא לא צריך אותנו עבור זה. תשובת משרד הביטחון לנו ולך, ראש העירייה, הטוענת שמדובר במנחת זמני תלושה מהמציאות ומזלזלת  באינטליגנציה שלנו".

הדיון הקצר במועצת העיר

"לאור ההתפחויות שהיו בסוף השבוע אני מוריד את הנושא מסדר היום", אמר גרובר (שני מימין) כאשר הישיבה הגיעה לסעיף מספר 12, שלוש וחצי שעות לאחר שנפתחה. כאשר דוברת וייזר (ראשונה מימין), סגניתו ומובילת המאבק, שאלה מדוע השיב לה גרובר: "אני אספר לך אחר כך". דוברת התעקשה לקבל הסבר: "שלא יהיה מצב שנוריד את זה מסדר היום ויהיו טיסות מעלינו". גרובר ניסה להמשיך הלאה ואמר שהוא לא מקיים דיון על הנושא, אבל וייזר לא ויתרה ואמרה: "אני רוצה לוודא לפני שהתושבים נכנסים להוצאות מיותרות. התושבים התקשרו היום עם משרד עורכי דין וייפו את  כוחו לפעול מול משרד הביטחון. חבל מאוד שתושבים יוציאו כספים מיותרים ויחתמו על הסכם טרחה מול עורך דין אם בעצם יש החלטה שיכולה למנוע מהם להוציא את הכספים. המינימום שלנו זה להבהיר לתושבים מה קורה כאן כדי שיעצרו את ההתקשרות או שנקיים הצעה".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

גרבר השיב: "אין לי שום מכתב כתוב ממערכת הבטחון, לא יכול להגיד בצורה ודאית שלא יהיה שם מנחת. מצד שני, כרגע אני לא רוצה להציע שום חלופה אחרת, בין השאר בגלל פניות שהיו אליי מתושבים. יכול להיות שאכניס את זה לישיבה הבאה. יש דיונים שהולכים לכיוון שאני יכול להגיד שאני אופטימי בענייו הזה, אבל אין לי שום הצעת החלטה להעמיד פה. אני מציע לתושבים להמשיך לפעול לפי העצה שיקבל מעורך הדין שלהם".

דוברת וייזר אמרה לאחר הישיבה: "אני מצרה על כך שלא נאמרה הערב אמירה חד משמעית שלא יקום ולא יהיה מנחת ברמת השרון. יחד עם זאת, אבי הבטיח לעדכן אותי לאחר הישיבה על ההתפתחויות האחרונות, אותם הגדיר כאופטימיות".

מנחת מסוקים במערב רמת השרון
מנחת המסוקים במערב העיר. פרשה שרחוקה מסיומה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן