מוקירים את פועלם וזכרם: ועדת השמות העירונית אישרה השבוע בישיבתה קריאת שני מבנים ציבוריים על שמם של שני תושבי הרצליה מוכרים בפועלם שהלכו לעולמם בשנים האחרונות: אולם הספורט בתיכון הראשונים ייקרא על שמו של עקיבא לפלר ז"ל ובית הכנסת הגדול, בצומת הרחובות סוקולוב ובן גוריון, ייקרא על שמו של הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ' ז"ל, מי שהיה רבה האשכנזי של הרצליה במשך 66 שנים. המלצות הוועדה יובאו לאישור מועצת העיר ביום שלישי הקרוב וכמובן שיאושרו.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

עקיבא לפלר הוא מגדולי שחקני הכדוריד בכל הזמנים בישראל. לפלר, שנפטר בדצמבר 2019 בגיל 72 ממחלת הסרטן, הוביל בעברו את הפועל הרצליה לזכייה היחידה בתולדותיה באליפות בשנת 1972 ושנה לאחר מכן לזכייה בגביע המדינה. לפלר הוא סגן מלך השערים בכל הזמנים בליגה הישראלית עם 2,923 שערים, כאשר רק עידן מימון מקדים אותו. עד שנת 2018 שימש לפלר כמנהל מקצועי במועדון הכדוריד בני הרצליה ומורה בתיכון הראשונים, כך שקריאת האולם על שמו זו בהחלט הנצחה ראויה בהחלט.

עקיבא לפלר

עקיבא לפלר ז"ל. מתוך ספר מחזור ל"ז 1989 בתיכון הראשונים

מי שהוביל ויזם את המהלך הוא עופר לוי, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט שאמר: "מתרגש ושמח לבשר שאושרה בקשתי להנציח את עקיבא לפלר ז״ל, ולקרוא לאולם הראשונים ע״ש עקיבא לפלר. עקיבא, מגדולי שחקני הכדוריד בארץ, היה איש חינוך וספורט אשר גידל דורות רבים של ספורטאים לאורך שנים רבות והיה מודל לחיקוי ולמצוינות. עקיבא אשר זכה בתואר יקיר העיר היה ממקימי ענף הכדוריד בהרצליה. הוא היה מורה, מאמן ומנהל מקצועי וזה ראוי ונכון שאולם הראשונים שהינו אכסניה לכדוריד בהרצליה יקרא על שמו. אני חושב שקריאת אולם הראשונים ע״ש עקיבא לפלר, תחמם את ליבם של כל ספורטאי העיר וכל תלמידיו הרבים ואני ביניהם. תודה לראש העירייה וחברי הוועדה שתמכו בהצעתי פה אחד".

בית הכנסת הגדול ייקרא על שם הרב הראשי לשעבר

כאמור, ועדת השמות החליטה גם לקרוא את בית הכנסת הגדול במרכז העיר על שמו של הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ', שהיה רבה הראשי האשכנזי של הרצליה במשך 66 שנים ונפטר בינואר 2019 בגיל 88.

את ההנצחה יזם והוביל חבר המועצה אלעד צדיקוב שאמר השבוע: "הרב זצ"ל שימש כרבה של העיר הרצליה במשך 66 שנים. הרב מונה ע"י החזון איש לתפקידו בהיותו בשנות ה- 20 והיה לזקן רבני הערים בישראל. הרב היה דמות מופת ומגדלור רוחני לאנשי העיר כולה, דתיים וחילונים כאחד. בית הכנסת הגדול היה מקום אהלו ושקידתו של הרב. הכולל שייסד ועמד בראשו עד יומו האחרון שכן בקומה העליונה בבית הכנסת הגדול. הרב מסר מדי יום את שיעור הדף היומי (שיעור גמרא יומי) בבית הכנסת במשך למעלה מ- 60 שנה. כמו כן, הקים הרב זצ"ל הקים את מערך הכשרות החזק ביותר בקרב מערכי הכשרות העירוניים בישראל, עמד כל חייו על שמירת השבת הציבורית, הקמת מקוואות ושמירת השמיטה. את שנת השמיטה הבאה עלינו לטובה בע"ה, העיר הרצליה מתעתדת לשמור בזכות פעלו של הרב והכרת הטוב והאהדה הגדולה בינו לראש העיר פדלון".

הרב יעקובוביץ' ואלעד צדיקוב

הרב יעקובוביץ' ז"ל (מימין) ואלעד צדיקוב. צילום: פרטי


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן