למעלה משנה לאחר שמאבק תושבי המערבית ועיריית רמת השרון מנע את הקמת מנחת המסוקים בחלקה המערבי של העיר, יוצאים תושבי המערבית למאבק נוסף וזאת לאור הודעת משרד הביטחון על הכוונה להקים שני מנחתי מסוקים, האחד במערב העיר והשני במזרח העיר, בסמוך לבית העלמין מורשה.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

במקביל להתנגדות שהגישה עיריית רמת השרון, התארגנו 85 בתי אב בשכונה המערבית ושכרו את שירותיו של עו"ד גז אלבז שהגיש בשמם התנגדות לוועדה למקנים ביטחוניים שמקדמת את הבקשה להקמת המנחתים.

בפתח ההתנגדות טוענים התושבים: "את שלא צלח בשעתו מנסה כעת מערכת הביטחון להכניס בדלת האחורית, בהליך פגום מהיסוד תוך גילוי טפח והסתרת טפחיים. במסווה של בקשה לשימוש חורג להקמת מנחת זמני לזמן מוגבל, מתעדת מערכת הביטחון להקים שדה תעופה לכל דבר ועניין על שטח של 53 דונם שאיננו מהווה חלק מהבסיסים הקיימים ואיננו מקושר להם, הכולל גם טרמינל נוסעים, מגרש חניה למכוניות ולא מן הנמנע ם אמצעי תדלוק".

באמצעות עו"ד אלבז טוענים התושבים כי פרסום הבקשה פגום ומנוגד להוראות הדין ורק מהטעם הזה יש לדחות את הבקשה ולהורות למשרד הביטחון לפרסם מחדש את הבקשה לרבות פירוט ברור של כלל ההגבלות שיוטלו כתוצאה מהפעלת המנחת ולאפשר למתנגדים לשוב ולהתנגד לבקשה.

עשרות המשפחות טוענות כי המנחת המיועד אמור לקום כ- 350 מטרים משכונות קיימות, דבר שייצור מטרדים ופגיעה שאיננה מוצדקת ואיננה סבירה. התושבים מסתמכים על חוות דעת שהוגשה על ידי העירייה ולפיה הקמת המנחת תגרום למטרדים קשים של רעש, אבק ולכלוך לתושבי השכונה המערבית, כמו גם לגידולים חקלאיים סמוכים.

עוד טוענים התושבים כי הקמת המנחת תפגע בתכניות בניה מאושרות, כך למשל בתכנית בנייה הנמצאת כ- 300 מטר מצפון למנחת אשר במסגרתה אמורות להיבנות 1,200 יח"ד שיסבלו ממפגעי רעש קיצוניים.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

בסיכום ההתנגדות נכתב: "המצב המוצע של הקמת שדה תעופה למסוקים במערב רמת השרון, נועד להנציח את הזמני ולהופכו לקבוע. ההליפורט (שדה תעופה למסוקים – ש.י.) יגרום למטרדים סביבתיים אשר יפגעו באופן קיצוני בצביונה ובאורחות החיים של התושבים במערב רמת השרון, יפגע פגיעה ממשית במסגרת התכנונית המאושרת והעתידית של רמת השרון והסביבה". התושבים מבקשים מהוועדה למתקנים ביטחוניים לדחות את הבקשה ולא להתיר את השימוש החורג המבוקש.

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומי שמובילה את מאבק תושבי המערבית, אמרה: "השטח המבוקש ע״י משרד הבטחון הוא 53 דונם ומשכך ברור שכוונתו של המשרד היא הקמת הליפורט (שדה תעופה למסוקים) שככל הנראה יכלול טרמינל לנוסעים לטובת הבידוק הביטחוני וההמתנה, מגרש חנייה למכוניות ולא מן הנמנע שגם אמצעי תדלוק. מדובר בלא פחות מאירוע מכונן ותקדימי שלא היה כדוגמתו עשרות שנים. אירוע המפר איזון ברגל גסה. הקמת הליפורט תגרום למטרדים קשים לתושבי השכונה המערבית. ישנן השפעות מרחיקות לכת לטיסות מסוקים בסמוך לבתי השכונה כמו גם לנחיתות בקרבת השכונה. מסוקים מייצרים רעש חזק הכולל גם ויברציות המרעידות במרחקים סמוכים את חלונות הבתים. שלא לדבר על השפעות האבק והלכלוך בשל עבודות הפיתוח במקום ובשל השפעת הרוחות".

וייזר מוסיפה: "במסגרת ההתנגדות שכרנו שירותים של מומחה אשר סייר במקום ולאחר שהוא ערך ניתוח של נתיבי הטיסה באזור ובהם נתונים ממסד השרות המטאורולוגי, הרי שמסקנתו הייתה כי רוב הגישות להליפורט יתבצעו מכיוון מזרח לכיוון מערב, שזה למעשה מיקום השכונה המערבית ולפיכך הם יחלפו במרחק של מאות מטרים בודדים מהבתים ובמקרים אחרים מעל הבתים עצמם".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן