זוכרים את מאבקי התושבים למניעת הקמת מנחתי מסוקים במערב רמת השרון ובחלקה המזרחי של העיר? אז מהיום מאבק התושבים והעירייה מתחדש וזאת לנוכח מודעות שהוצבו בשטח ועליהן חתומה דניאלה פוסק, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע שוקיים עוף טרי 4 ק"ג ב-100 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

נוסח ההודעות הוא זהה: "נמסרה בזאת הודעה כי במשרדי הוועדה למתקנים ביטחוניים הוגשה בקשה לשימוש חורג מתכנית בהתאם לסעיף 160 לחו התכנון והבנייה. מטרת הבקשה: "הקמת מנחת מסוקים מבוקר לשימוש צבאי בלבד ולתקופה מוגבלת".

הבקשות מתייחסות, כאמור, להקמת שני מנחתי מסוקים בשני חלקי העיר: תחום מחנה צבאי גלילות (במערב העיר) ומדרום לבית העלמין מורשה (מזרח העיר).

עוד מצוין בהודעה כי כל בעל עניין בקרקע הרואה עצמו נפגע על ידי הבקשה רשאי להגיש הסתייגות תוך 14 ימים ממועד מסירת קבלתה הודעה לידי הוועדה המחוזית.

יש לציין כי הדבר נודע לתושבים במקרה וזאת לאחר שתושב עירני הבחין בשלט של הוועדה המחוזית בשטח בו מיועד לקום מנחת המסוקים במערב העיר.

עיריית רמת השרון הודיעה בפוסט שעלה בפייסבוק: "במהלך היום גילינו כי משרד הביטחון פרסם שלטים על כוונה להקמת מנחתי מסוקים באזור רמת השרון. אנו רוצים להבהיר: עיריית רמת השרון וראש העירייה מתנגדים למנחתים ונערכים לפעול ציבורית, משפטית וכל דרך אחרת כדי למנוע את ההקמה".

מירב בראונשטיין עורכת דין ונוטריון. ליווי מקצועי ואיכותי עד להשגת היעד! מקרקעין ירושות וצוואות. יפוי כח מתמשך

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, אמר: "לא אתן לחשוף את תושבי רמת השרון למפגעים קשים בהליכים מקוצרים ובלתי שקופים. דרשנו שורה של תכניות ומסמכים כדי לוודא שלא תהיה פגיעה בתושבים. לצערנו עד כה צה״ל לא הציג תכנית מסודרת, בדיקות רעש ושום תהליך מסודר. במקום זאת מדינת ישראל פועלת מעל ראשי הרשויות, בלי לבדוק משמעויות ובלי שקיפות. אנחנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לעצור את התוכנית".

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומי שהובילה את המאבק להקמת מנחת המסוקים במערב העיר, אמרה: "נודע לי בהפתעה רבה על הכוונה להמשיך בתוכנית להקמה של מנחת מסוקים ממערב לעיר סמוך לבתי התושבים. הובלתי את ההתנגדות למנחת לפני כמה חודשים ואני מתכוונת להמשיך בכך ולעשות הכל כדי לסכל את התכנית. אני לומדת את הנושא. על פניו נראה שאנשי מערכת הביטחון מנסים לעקוף את התנגדות העיר על ידי הקמת המנחת בתחום השיפוט של חוף השרון, אבל הוא עדיין בתחום התכנון של הועדה המקומית שלנו ואני בודקת האם העירייה שותפה לתכנית בידיעה או בהסכמה שבשתיקה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן