הורים לילדים בגני ילדים ברמת השרון מתנגדים לאיחוד בין גנים בקייטנת הקיץ שתיפתח ביום ראשון הקרוב ותימשך עד ה- 12 באוגוסט.

בימים האחרונים קיבלו הורי גן דרור, הנמצא ברחוב פלמ"ח, הודעה לפיה 17 ילדים מגן ברקן יחברו ל- 18 ילדיהם, כך שהקייטנה, באחריות מגוונים, תמנה 35 ילדים, העולים לגן טרום חובה.

הורי גן דרור אינם מבינים איך בימי לימודים בשגרה יש בגן 21 ילדים וכעת, לאחר שהקורונה תופסת תאוצה בגל הרביעי, יהיו בקייטנה 35 ילדים עד ה- 12 באוגוסט.

נציגת וועד גן דרור פנתה לעידן למדן, יו"ר מגוונים: "כיום, לאור מצב הקורונה, המגמה היא להקטין את הכיתות והגנים על מנת להפחית את הסיכון להדבקות, ולכן הבחירה לשים 35 ילדים בגן אחד, הינה בלתי אחראית בעליל ואף על סף הרשלנות. בהתנהלות זאת אתם מסכנים את חיי ילדינו ומשפחותיהם".

ההורים מציינים כי אינם מתנגדים לאיחוד גנים באופן כללי אלא לאיחוד עם גן עם אותה כמות של ילדים. "כיום המגמה במדינה היא לצמצם את קבוצות של הכיתות והגנים כי ידוע שזה מפחית את הסיכון להידבקות וחרף זאת מגוונים בחרה לאחד שני גנים שנרשמו אליהן כ- 80% מהילדים לגן אחד".

מעבר לנושא הקורונה, טוענים ההורים לבעיית הסתגלות הילדים: "רק כיום הודיעו לנו על צוות הקייטנה, כאשר אף אחת מנשות הצוות אינה מגן ברקן. זאת אומרת שביום ראשון יגיעו 17 ילדים לגן חדש כשהם לא מכירים אף איש צוות. לשים 35 ילדים שרק סיימו גן טרום טרום חובה, ביחד עם צוות חדש, משמעותו הסתגלות מחדש. מדובר בילדים קטנים שבקושי חוו השנה גן לאור בידודים וסגרים, לרובם עוד קשה הפרידה בבוקר, עשיית צרכים בגן וכדומה".

חזקים ביחד. לנדוור

מגוונים: אנו פועלים לפי הנחיות משרד החינוך והבריאות

ההורים ביקשו לשנות את ההחלטה בטענה כי אין סיבה לאחד בין הגנים, אבל במגוונים דחו את בקשת ההורים. ניסן גז, מנכ"ל מגוונים, אמר בתגובה: "אנו עובדים בהתאם להנחיות משרד החינוך והבריאות ואיננו חורגים מהן. קייטנת אוגוסט אינה המשך לשנת הלימודים ובשיבוצי קבוצות הקייטנות יש איחודי קבוצות ושוב נדגיש שזה בהתאם להנחיות ואיננו חורגים מהן. בדיוק כפי שנהגנו בשנים קודמות, לרבות קייטנות אוגוסט בשנה שעברה, ההנחיות פורסמו והיו ידועות לכלל ההורים בעת ההרשמה לקייטנות הקיץ".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן