האם משרד הבריאות הוא זה שיצליח לשנות את תוואי הרכבת התחתית (מטרו) ברעננה? מוקדם עדיין לדעת, אבל לאחרונה העביר המשרד את התייחסותו לתוואי המוצע בטענה כי אינו נותן מענה לבית לוינשטיין, כפי שטוענים עיריית רעננה ותושבים רבים בעיר שכבר החלו במאבק לשינוי התוואי בתוך רעננה והוספת תחנה ליד המוסד הרפואי המרכזי בעיר.

במכתב שהעביר עמיר יצחקי, ראש המערך הארצי לבריאות הסביבה במשרד הבריאות למרדכי כהן, יו"ר הות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות), המקדמת את הפרוייקט, הוא ציין: "לעמדתנו, תוואי המטרו המתוכנן באזור רעננה אינו נותן מענה מספק למרכז הרפואי הארצי לשיקום לוינשטיין ולאלפי המטופלים, בני משפחותיהם והצוותים הרפואיים המועסקים במקום. אנו סבורים כי יש חשיבות למיקום תחנת מטרו בסמוך למרכז הרפואי לוינשטיין, כיון שמדובר במרכז רפואי ארצי לשיקום, המשרת אוכלוסייה מכל רחבי המדינה ונגישות מתאימה היא הכרחית".

יצחקי מוסף: "קיימת חובה חברתית וציבורית שבית חולים שיקומי לאוכלוסיית הנכים, שמהווה כ- 20% מהאוכלוסייה במדינה והינה מוחלשת מלכתחילה בשל מגבלות פיזיות, קוגנטיביות ורגשיות יהיה בעל נגישות מיטבית. תחנת מטרו בצמידות לבית החולים השיקומי תסייע למשוקם ולמשפחתו בתהליך הקשה והארוך. לאור האמור לעיל, אנו מבקשים להוסיף תחנת מטרו שתשרת את באי המוסד הרפואי השיקומי הארצי בית לוינשטיין".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן