"חלמתי ללדת בלידה טבעית אך מעולם לא חלמתי ללדת בלידת מים קסומה כל כך", אומרת גל, שילדה שלשום את בתה הראשונה בלידת מים חוויתית ומרגשת. הלידה הייתה רגע מיוחד לא רק עבור גל, אלא גם עבור הצוות של מרכז רפואי "מאיר" שהתרגש מאוד יחד איתה.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

גל מספרת כי לא תכננה לידת מים, אלא לידה טבעית. "לפני כשבוע הדולה שלחה לי בצחוק פוסט של מרכז רפואי מאיר על כך שמתחילים לידות מים ושאלה, האם אני אהיה היולדת הראשונה? אז עניתי בצחוק "הלוואי". כשהגענו, המיילדת והדולה סיפרו לי שיש כאן בריכה ואולי ארצה ללדת בה. המיילדת הסבירה לי על לידת מים ועל כך שזה עוזר להקל על הכאבים. במהלך הלידה הייתי חלק מהזמן בתוך המים וחלק מהזמן בחוץ. כשהצירים התגברו והחלו צירי הלחץ נכנסתי שוב למים. לידה היא דבר מתיש והיה לי מאוד נוח להישען על הבריכה, שהיא רכה, ולהרפות את השרירים".

גל מוסיפה: "לדעתי מה שהכי מיוחד הוא שיכולתי לקחת חלק פעיל בלידה, להרגיש את התינוקת וללוות אותה ביציאה מהרחם ממש אל תוך הידיים שלי. חשוב לי להגיד מילים טובות על צוות חדר הלידה והמיילדות, הילה פלדברג וחנה כהן, שליוו אותי עם כל הרגישות שבעולם ועם הכוונה ומקצועיות שאיפשרו לי לחוות את הלידה הראשונה שלי בצורה כזאת מיוחדת ונפלאה".

מיכל פרס, מנהלת הסיעוד בחדר הלידה ב"מאיר", מסבירה: "לידת מים היא חלק מלידה טבעית. בריכת המים מסייעת באופן טבעי לשיכוך כאבים ומאפשרת התמודדות טובה יותר עם צירי לחץ. המים יכולים גם לסייע בריכוך הפרינאום לקראת הלידה. היילוד נולד לתוך המים למעבר יותר ידידותי ליד אימו. המיילדות שהיו בלידה סיפרו שזו הייתה לידה מרגשת ויפה ושמחו שלקחו בה. אנו גם שמחות על האפשרות החדשה שאנו יכולות להציע ליולדות הנפלאות שלנו".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן