מטפלים במצוק בחוף הים: בשל מפגעים בטיחותיים בסביבת המצוק הסמוך לגבול השיפוט הדרומי של הרצליה, עיריית הרצליה תחל השבוע עבודות לתחזוקת המצוק שיימשכו כשבועיים.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

בעירייה מציינים כי בזמן זה לא יתאפשר מעבר של הולכי רגל וכלי רכב בשטח שמעל המצוק. העירייה תציב במקום גידור, אבטחה ושילוט בולט האוסר על המעבר בשטח שמתחת למצוק.

עוד מציינת העירייה כי עבודות דומות תבוצענה בעתיד הקרוב גם באזור המצוק הצפוני, באזור חוף השרון וחוף סידני עלי. בעירייה מדגישים עוד כי מדובר בפתרון זמני בלבד ולא בפתרון כולל לסכנת התמוטטות המצוקים.

בעירייה מדגישים כי בשנה האחרונה החלה העירייה לבצע עבודות גידור בחלקו העליון והתחתון של המצוק, ובעבודות מקומיות לטיפול בנושא ניקוז מי הנגר בסביבת המצוק, באמצעות עבודות עפר בדרך הכורכר הקיימת.

בעירייה מסבירים כי בשנים האחרונות, כתוצאה מהשפעת מי הגשמים בעונות החורף הסוערות, המצוק ניזוק באופן ניכר וחלה החמרה בשלמות שפת המצוק, לרבות היווצרותם של התפוררות ובורות באזורים המשמשים למעבר הולכי רגל ורכבים, באופן אשר מהווה סכנה לחיי אדם. נושא ההגנה על המצוקים הינו בתחום אחריותה של מדינת ישראל, אולם, בשל הסכנה והדחיפות, עיריית הרצליה החלה בשנה האחרונה בהקמתן של גדרות בטיחות במקומות הנדרשים, בחלקו העליון של המצוק, ובהמשך גם בחלקו התחתון, במפלס חופי הים: חוף הפירצה, חוף הכוכבים והחוף הנפרד.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן