ממשיכים לעזור לילדים: עם סיום הפרוייקט הראשון בסדרה, במסגרתו חולקו ל-21 משפחות, המוכרות בשירותי הרווחה ברמת השרון, שוברים עבור קניית בגדי חורף בשיתוף פעולה עם החנות המקומית "אגדה של בגד", ארגון עולם ומלואו צועד קדימה לפרוייקט הבא: "חופש לכל ילד".

בשיתוף פעולה עם דגנית רוזנבאום, תושבת רמת השרון, יזמה מעיין ברגר, מובילת ארגון "עולם ומלואו", את הפרוייקט "חופש לכל ילד", אשר יאפשר לילדי משפחתון צבעוני מהכפר הירוק, שגדלו מחוץ לביתם, לצאת לחופשה איכותית ומהנה.

מעיין, לאלו שלא מכירים, ספרי מהו הפרוייקט שהקמת בקיץ האחרון?

"הפרויקט הראשון של הארגון התבשל במהלך הסגר השני של הקורונה. בפרוייקט התקיים איסוף כספי תרומות מאנשים פרטיים. כל 200 ש"ח שנאספו הומרו לשובר קנייה בחנות "אגדה של בגד", בעזרתו יכלו אותן משפחות נזקקות לרכוש כ-10 פריטי לבוש חם לעונה, כמו למשל גרביים, גופיות ארוכות, טרנינגים, פיג'מות ועוד, כאשר מרכז ההלבשה לא גבה מהמשפחות את המחירים הרגילים אלא העניק הנחה משמעותית. כך למעשה הפרויקט איפשר את ההזדמנות לדאוג שאותן משפחות יעברו את החורף בצורה הטובה ביותר ובמקביל תמך והעצים עסק מקומי בתקופה לא פשוטה שכזו".

ואיך נבנה הפרוייקט החדש?

"כבר שהתחלתי עם הפרוייקט הראשון של "עולם ומלואו", היה לי ברור שהארגון אינו יוזמה חד פעמית, ולכן, עם סיום הפרוייקט הראשון, בו יצרנו עולם ומלואו למשפחות נזקקות המוכרות ברווחה, פניי היו לדבר הבא: לסייע ככל שניתן לאנשים נוספים להם נוכל לעזור כקהילה. פניתי לדגנית רוזנבאום שאותה אני מכירה כבר שנים ארוכות. דגנית היא אשת עשייה בעלת לב רחב. היא שיתפה אותי שהיא מתנדבת עם משפחתון צבעוני כבר 9 שנים ושהם ישמחו להיות חלק מהפרוייקט הבא".

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

מהו בעצם משפחתון צבעוני?

 "מדובר בשני הורים מיוחדים, שלומי ודנה נגלר, שלקחו על עצמם לגדל 14 ילדים, בנוסף לחמשת ילדיהם שהביאו לעולם, שמסיבות שונות לא יכולים לגדול בביתם. ילדים שבעולם מקביל היו חסרי סיכוי, מוקפים כיום בחום ואהבה כחלק ממשפחה בה כולם שווים, ללא הבדלי דת גזע ומין, משפחה של חיוך וצבעים – משפחתון צבעוני בכפר הירוק, אשר פועל תחת מל"י, המפעל להכשרת ילדי ישראל – בית לילדים ונוער בסיכון, כבר 78 שנה. במסגרת של כפרי ילדים ברחבי הארץ גדלים מדי שנה כ- 800 ילדים, בגילאי 6 עד 18 ב"משפחתונים", מודל חינוכי משפחתי ייחודי".

אז איך ייראה הפרוייקט הנוכחי?

 "לפרוייקט קוראים "חופש לכל ילד" וכשמו כן הוא. לעיתים אנו מסתכלים על חופש כמותרות, אך לא כך הדבר, ובייחוד לא אצל ילדים. חופש, שבירת שגרה, צבירת חוויות, זה חלק מילדותם של אותם ילדים. זה חלק מהמנוע עבור כולנו להמשך שגרה פורה וטובה, ממש כמו אויר לנשימה. אנו שואפים להוציא את ילדי משפחתון צבעוני לטיול מיוחד ומעשיר של שמש וים מהאגדות".

מעיין: "בשביל להוציא לפועל טיול עבור אותם הילדים, אנחנו צריכים אתכם. אנחנו מזמינים אתכם לעזור לנו להעניק לאותם ילדים את החופש לו חיכו את האויר לנשימה, את החוויה, את החיוך והכיף, את החופש הגדול – כי מגיע חופש לכל ילד. מי שהיה חלק מהפרוייקט הקודם יודע שמבחינתי אין מינימום לנתינה – כל אחד נותן את שבאפשרותו ויחד אנחנו יוצרים עולם ומלואו".

העזרה והתרומה בפרוייקט זה מתחלקת לשניים:

תרומה כספית – מתבצעת דרך הקישור הבא (ניתן לתרום כל סכום, לא חייבים להוריד את האפליקציה כדי לתרום).

תרומה לוגיסטית\רעיונות נוספים – אם למישהו יש דרך לקשר את עולמו לעולם שלנו, ולעזור לנו עם ציוד, הסעות או רעיונות אחרים – נשמח לשמוע מכם.

ניתן לפנות ישירות: דגנית – 054-3456986 , מעיין – 054-3331019

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן