עיריית רעננה ותושבי העיר ממשיכים להתנגד לתוואי המטרו (רכבת תחתית) המתוכנן שאמור לעבור בעיר.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

מזה תקופה ארוכה שהעירייה ותושבים רבים מביעים את התנגדותם לתוואי המוצע למטרו בתחומי רעננה, בין השאר בהפגנות רבות שהתקיימו. הדיון בהתנגדויות בפני החוקרת מטעם הות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות) לתוואי המטרו ברעננה ארך 10 שעות, שבהם עלו עורכי דין ומומחים רבים להציג את עמדת התושבים הן לגבי מזרח העיר והן לגבי מערבה. העירייה השמיעה את התנגדותה באמצעות אדריכלית העיר ומומחים מטעמה. מחר (שלישי) יגיבו נציגי נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) את תגובתם לטענות שהעלו העיריה והתושבים וההערכה היא כי בתוך חודש עד חודשיים תתן החוקרת מטעם הות"ל את המלצותיה ותעביר אותן לאישור הות"ל. לאחר אישור הות"ל ההחלטות יעברו לאישור הממשלה.

במהלך הדיון אמר ראש העירייה, חיים ברוידא, לחוקרת הראשית מטעם הוועדה: "אני מישיר מבט אליך ואל נציגי נת"ע ומבקש לומר ולהצהיר – אם תהיה ועדת חקירה וחס וחלילה יתרחש אסון כמו קריסת בתים, אני לא רוצה לקחת אחריות וגם לא עיריית רעננה. מה שקרה ברמת גן, ירושלים וארצות הברית זאת אות אזהרה ואסור לנו להתעלם מזה. אנחנו אמרנו את דברנו באופן הכי ברור שלא משתמע לשתי פנים: התכנית הזאת, כפי שמוצגת, לא מתאימה למציאות, פוגעת בזכויות תושבים, מסכנת ומסוכנת לתושבי רעננה".

לאחר הדיון כתב ברוידא בפייסבוק: "עיריית רעננה מתנגדת בתוקף לנתיב שהוגש לועדה על ידי חברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים). עיריית רעננה מבקשת להציב תחנת מטרו בסמוך לבית החולים לוינשטיין ותחנה נוספת על כביש 4 בין צומת רעננה צפון לצומת רעננה מרכז, שתשרת את באי בית החולים "מאיר" ואת תושבי השכונות הסמוכות ברעננה וכפר סבא. כמו כן, ביקשנו להימנע מחפירת מנהרות לרכבת מתחת לבניינים והתרענו מפני סכנות של קריסה ובולענים, כפי שקרה לאחרונה בירושלים, ברמת גן ובארה"ב, בגלל תזוזות קרקע בעומק האדמה".

מחאת התושבים בזום: "מטרו לבית לוינשטיין ולא מתחת לבתים"

בדיון צפו תושבים רבים באמצעות הזום תוך שהם מביעים את מחאתם עם כיתוב זהה: "מטרו לבית לוינשטיין ולא מתחת לבתים". עורכי הדין שרון טל וטל קדמי (שנכח בדיון), המייצגים חלק מהתושבים, אמרו ל"שרון און ליין": "אתמול, לאחר 8 חודשים בהם יושבים התושבים על המדוכה, נערך הדיון בעניין שכונת 2005, בוועדה לתשתיות לאומיות. טענו, כל אחד, משך כשעתיים ורבע (כי אין גבול לכמה שאפשר לטעון נגד הקטסטרופה לכאורה המתוכננת לשכונה), ומחר נשמע את תגובת נת"ע. כפי שנטען בדיון, מטרו אשר (לכאורה, כטענותינו בהשגות) מקפח נכים, מסרטן ילדים (ובכלל), הורס שכונת מגורים ויעלה מיליארדי בפיצוים רק על מקטע קטן של 1.1 ק"מ, וכל זאת בניגוד עניינים והסתרת מסמכים – אינו מתקבל על הדעת, וגם אם יעבור בות"ל, לא יעבור את הממשלה, או את בית המשפט".

השניים מוסיפים: "הצגנו חלופות טובות לאין שיעור, שאינן פוגעות בבתים, בתי ספר וגני ילדים, ובדרך משרתות גם יותר נקודות עניין, יותר יח"ד, יותר תושבים וגם מטרות נעלות וערכיות ברמה החברתית כמו בעלי המוגבלויות, הן בבית חולים לוינשטיין והן בבתי אבות הסיעודיים הסמוכים לצומת הרחובות אחוזה ירושלים. זה זמן טוב להודות, שוב, לכל התושבים שנטלו ונוטלים חלק פעיל במחאה בנושא, ואין ספק שהדבר סייע, לכל הפחות, במתן זכות ארוכה להתבטא. הסיכויים אינם גבוהים, בנסיבות (הגוף שהורה על השינוי לרעתנו הוא זה שאמור להכריע בהשגות שלנו, בפסלות ודעה שהתקבעה, לכאורה), אבל אם נועדנו להפסיד (בשלב ההשגות), לפחות יהא זה הפסד מפואר. בסוף, האמת תנצח".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן