הורים לילדים העולים לכיתה א' בבית הספר קריית יערים דורשים מעיריית רמת השרון וממשרד החינוך לפתוח כיתה שלישית כדי לצמצם את מספר התלמידים בכיתות בשנת הלימודים הקרובה.

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

נכון להיום, נרשמו לשכבת א' בבית הספר קריית יערים בשנת הלימודים הקרובה 66 תלמידים, כך שייפתחו שתי כיתות בלבד עם 33 תלמידים בכיתה. רק במידה ויהיו 69 תלמידים, תיפתח כיתה שלישית.

ההורים טוענים שמאחר ושנת קורונה נוספת לפנינו ולפי המתווה של משרד החינוך לא מתוכננות קפסולות, ללמוד בכיתה של 33 או 34 תלמידים זה בלתי הגיוני.

ההורים אומרים: "בימים כתיקונם כיתה של 34 ילדים מקשה על הלמידה, קל וחומר לאחר שנת קורונה. הילדים לא מגיעים מוכנים כפי שהיו מגיעים אילולא הקורונה. למורה, טובה ככל שתהיה, יהיה קשה עד כדי בלתי אפשרי להגיע לכל הילדים ולתת מענה. באופן כזה יהיה בלתי אפשרי לרכוש מיומנויות למידה, קריאה וכתיבה באופן הולם, והפערים שיצטברו אצל הילדים רק ילכו ויגדלו".

ההורים דורשים פתיחת 3 כיתות אם לא תקניות עם מורה של העירייה או שתי כיתות, כאשר לכל כיתה ישובץ תומך הוראה מהעירייה. עוד טוענים ההורים כי למרות שבתי הספר קריית יערים וגולן הם באותו מרחב אזורי של רמת השרון המערבית, הרי שבבית הספר גולן נפתחות 2 כיתות א' בנות 20 תלמידים וזאת לאחר שמספר תלמידים באזור רישום של קריית יערים קיבלו אישורי העברה לגולן ובו זמנית מספר תלמידים מאזורי רישום של גולן קיבלו העברה לבית הספר קריית יערים. "במצב הדברים הזה נוצר חוסר איזון שמוביל אותנו למצב הבלתי אפשרי הזה מלכתחילה", אומרים ההורים.

נציגי הנהגת ההורים בבית הספר פנו לאחרונה לראש העירייה, אבי גרובר, וכתבו לו: "אנו פונים אלייך בשם הורי קריית יערים על מנת להפנות את תשומת לבך שבשנה הבאה, ע"פ נתוני ההרשמה הנוכחיים, בשכבת א' יהיו רק 2 כיתות. מצב זה עלול להביא לצפיפות של 34 ילדים בכיתה. כידוע תושבי רמת השרון בחרו בעיר גם בזכות איכות החינוך הגבוהה, דבר שעלול להיפגע דרמטית מהצפיפות הרבה. בנוסף, מעיון במצב הבחירות שלך, אנו מאמינים שאתה שותף מלא לדעתנו ובעבר כבר קיבלה העירייה החלטות דומות. נבקש את התערבות העירייה על מנת למנוע מצב זה".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: "עיריית רמת השרון מעוניינת לפתוח כיתה שלישית בשכבה א' בית הספר קריית יערים, אך לצערנו איננו יכולים לעשות זאת בגלל נהלי משרד החינוך. העירייה משקיעה תקציבים עודפים על מנת לייצר שיעורים בקבוצות קטנות וקבוצות לימוד ייחודיות".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "התקן הארצי הינו עד 34 תלמידים בכיתה"


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן