סוף השבוע האחרון היה בסימן מגמות שונות בערים שלנו.

נפתח עם הרצליה שרשמה זינוק חד ומדאיג במספר המאומתים בסוף השבוע, כאשר מספרם כיום עומד על 743 לעומת 626 בחמישי האחרון. אחוז הבדיקות החיוביות ביממה האחרונה היה גבוה ועמד על 4.3 וזאת מתוך 1,449 בדיקות קורונה. מספר המבודדים בהרצליה שובר שיאים ועלה ל- 2,090 לעומת 1,779 בחמישי. הרצליה עדיין כתומה עם ציון רמזור 7.2, אבל מתקרבת לעבר הצבע האדום ברמזור הקורונה (7.6 ומעלה). 56% מתושבי העיר, מעל גיל 40 ומעלה, התחסנו במנת החיסון שלישית.

ברמת השרון נרשמה דווקא ירידה במספר המאומתים בסוף השבוע: 367 היום לעומת 385 ביום חמישי האחרון. אחוז הבדיקות החיוביות ביממה האחרונה היה יחסית נמוך ועמד על 2.5 מתוך 884 בדיקות קורונה. מספר המבודדים כמעט מגיע לאלף ועומד כבר על 968 לעומת 774 בחמישי האחרון. מעל 13 אלף תושבי העיר התחסנו במנת החיסון השלישית. ציון הרמזור ברמת השרון עומד על 7.3 (עיר כתומה).

ברעננה גם הייתה עלייה אם כי לא במימדים של בהרצליה: 704 מאומתים כיום לעומת 653 בחמישי האחרון. אחוז הבדיקות החיוביות אתמול עמד על 4.1 מתוך 1,441 בדיקות קורונה. גם ברעננה מספר המבודדים שובר שיאים: 2,121 היום לעומת 1,955 בחמישי האחרון. ציון הרמזור ירד בקצת ועומד גם על 7.3 (עיר כתומה). מעל 21 אלף תושבים התחסנו במנת החיסון השלישית.

המרכז הרפואי "מאיר": 42 מאושפזים במצב קשה

במרכז הרפואי בכפר סבא עדכנו הבוקר כי פועלות בו שתי מחלקות קורונה לצד טיפול נמרץ קורונה ומאושפזים בהן 62 חולים, מתוכם 42 במצב קשה. בין המאושפזים במצב קל גם שני ילדים. במאיר הוסיפו כי שליש מהמאושפזים במצב קשה אינם מחוסנים, יותר ממספרם באוכלוסייה ומחלתם קשה יותר.

ד"ר יעקב חן, סגן מנהל מרכז רפואי "מאיר": "מגמת העלייה במספר החולים אצלנו, במרכז הרפואי מאיר, עדיין ניכרת ובמהלך שבוע שעבר פתחנו מחלקה נוספת וכעת פועלות אצלנו שתי מחלקות קורונה וטיפול נמרץ. אנו נמצאים בעיצומו של תדרוך מורכב ומקצועי להכנת צוותים נוספים לטיפול בחולי הקורונה על מנת לאפשר לחלק מהצוותים שעובדים חודשים רבים במחלקה לצאת ״לנשום״ קצת אוויר. חשוב לי להדגיש שוב עד כמה חיוניים וקריטיים החיסונים והמסכות".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן