לטענת הורי גני הילדים יסמין ואורן, בעקבות סגירת גן מעיין, מספר הילדים בשני הגנים עלה והגיע עד 35. ההורים פנו באמצעות עו"ד בן מעוז לבכירי העירייה, מחו על ההחלטה וביקשו שהעירייה תגדיל את צוותי הגנים. למרות פניית "שרון און ליין", לא התקבלה תגובה מעיריית הרצליה

שרון יונתן

הורים לילדי הגנים יסמין (ברחוב אמנון ותמר – בתמונה) ואורן (ברחוב שמחה הולצברג), הנמצאים בשכונת הרצליה הצעירה, טוענים כי מספר הילדים בגנים עלה בעקבות סגירת גן מעיין. ההורים פנו אתמול לראש העירייה משה פדלון, סגניתו איה פרישקולניק, מחזיקת תיק החינוך, וד"ר יעקב נחום, מנהל אגף החינוך, באמצעות עו"ד בן מעוז, אב לילד בגן יסמין.

בפתח מכתבו כותב עו"ד מעוז: "טרם פתיחת שנת הלימודים הקרובה, קיבלתם החלטה תמוהה לסגור את אחד הגנים באזור הרישום ובכך גרמתם לתפוסה חריגה וקיצונית, שלא לומר מסוכנת, בגנים יסמין ואורן – 35 תלמידים בכל אחד מהגנים. החומרה בהחלטתכם תמוהה זו מקבלת משנה תוקף נוכח העובדה כי אנו מתמודדים בימים אלו עם נגיף הקורונה. בהחלטתכם זו הנכם אחראיים בלעדיים לכל תחלואה והדבקה המונית שתיווצר בגנים אלו".

בהמשך מציין עו"ד מעוז: "ואם לא די בכך, החלטתכם מתעלמת גם מהעובדה כי ילדי גן יסמין בשנה הבאה כוללים 12 בוגרים ולא פחות מ-23 תלמידים חדשים. בנסיבות האלו מובן כי הליך קבלת ההחלטות הינו לקוי ומתעלם מהצרכים הבסיסיים ביותר של ילדי הגן, שכן לא ברור כיצד גננת וסייעת אחת מסוגלות להתמודד עם כמות כזו של ילדים או להקדיש זמן להכנת בוגרי הגן לכיתה א'".

בשם הורי וילדי הגנים, ביקש עו"ד מעוז כי העירייה תצרף אנשי צוות נוספים על מנת לאפשר חלוקה לקבוצות, שמירה על כללי משרד הבריאות, טיפול, למידה והשגחה הולמים לילדי הגן.

עו"ד מעוז טוען כי רק לפני שנתיים הוסכם על פתיחת גן אורן על מנת להפחית את הצפיפות בגני הרצליה הצעירה וכעת לאחר ההחלטה לסגור את גן מעיין הוחזר המצב לקדמותו "תוך התעלמות בוטה מהסיכונים הכרוכים בהחלטה זו והפגיעה הצפויה בילדי הגן".

למרות פניית "שרון און ליין", לא התקבלה תגובה מעיריית הרצליה.

עו"ד בן מעוז. פנה לעירייה בשם ההורים

צילום: משה (מוזס) מטלון

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן