הורי ילדי הגנים באשכול "מנור" בשכונת מורשה ברמת השרון זועמים על החלטת העירייה להוריד את המאבטח שעמד בכניסה לאשכול, המכיל ארבעה גנים. העירייה: "השער נעול והילדים נמצאים בטוחים בחזקת הגננת והסייעות"

שרון יונתן

הורים לילדים באשכול הגנים "מנור" (ע"ש אהוד מנור ז"ל) ברחוב שמואל הנגיד בשכונת מורשה ברמת השרון זועמים על העובדה כי אין מאבטח בכניסה לאשכול (בתמונה). מדובר בארבעה גני ילדים: דגנית , נורית, הדס והדר בגילאי טרום טרום חובה, טרום חובה וחובה. כזכור, באתר "שרון אונליין" פרסמנו בשבוע שעבר כי העירייה צמצמה את מספר המאבטחים בתשעה מוסדות חינוך כדי לחסוך בעלויות.

מריה קופולוביץ', אמא לילד בגן טרום טרום חובה באשכול זה, סיפרה אתמול: "כל השנה היה מאבטח בכניסה לאשכול שקיבל את פנינו בבוקר והיה בעמדה כל שעות הפעילות עד סיום היום. מאז שחזרנו מחופשת הקורונה, המאבטח נעלם ואין אף אחד שכעומד בכניסה".

מריה הביעה את עמדת ההורים: "פנינו למנהלת האשכול והיא הסבירה לנו שהעירייה החליטה שלא יהיה שומר כי אין תקציב. אף אחד לא עידכן אותנו על כך. זה פשוט חוסר אחריות מצד העירייה להשאיר את ילדינו ללא מאבטח. זה צעד שלא מובן לנו וכל ההורים כועסים על זה וטוענים שזה בזיון. מעבר להיבט הבטיחותי זה מסוכן כי במצב הזה ילדים יכולים פשוט לצאת מהגן ולברוח". הורה נוסף ציין: "זאת פשוט החלטה הזויה. באשכול של 150 ילדים בגילאי 3 עד 6 אין שומר. השער פרוץ וכל מי שרוצה יכול להיכנס בשעת האיסוף ולחטוף ילד".

אמא נוספת הייתה חריפה יותר: "אני לא יכולה לתהות מה הוביל להחלטה ההזויה הזו. מדובר בקו אדום לכל הדעות. עצם הידיעה שהילדים נמצאים באשכול ללא כל שומר שאמון על ביטחונם לצד הניצול המחפיר של הגננות שהפכו להיות שומר תורן. ראש העירייה טוען שהחיסכון ילך לחינוך? אני רוצה לקבל מסמך ובו מפורטים כל התקציבים החינוכיים החדשים בעקבות הקיצוץ בשומרים. אני גם לא יכולה לתהות על סמך מה הוחלט כי באשכול מורשה אין צורך בשומר ולעומת זאת באשכולות אחרים יש תקציב. חבל שגם על זה צריך להילחם".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ראש העירייה מאמין שעלינו לעשות הכל כדי להשקיע כמה שיותר בליבת החינוך ובפדגוגיה. זו ההשקעה האמיתית בעתיד הילדים שלנו. לדוגמא, עיריית רמת השרון מממנת סייעת שניה לכל הגנים על חשבון העירייה, מאפשרת סייעות אישיות גם לילדים שטרם קיבלו זכאות ממשרד החינוך ועוד. משכך, ואחרי בחינת החלופות, הוחלט שזה לא סביר להקצות כ-2 מיליון שקלים בשנה על מנת להוסיף תקני אבטחה בגנים ובבתי ספר. השער נעול והילדים נמצאים בטוחים בחזקת הגננת והסייעות. את מיליוני השקלים שנחסוך נשקיע כולם בחינוך".

אשכול גנים מנור - דגנית נורית הדס הדר
אשכול גנים "מנור". נותר ללא מאבטח

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן