מדובר בנתון מפתיע מאחר שעד כה התרחשה פריצה אחת בלבד מתחילת השנה. סרג' קורשיא, ראש המועצה, מייעץ לתושביו כיצד למנוע פריצות ומסביר מדוע כפר שמריהו הוא אחד המקומות עם מספר הפריצות הנמוך באזור

שרון יונתן

בשבוע האחרון קרה בכפר שמריהו משהו שלא קרה בה הרבה מאוד זמן, כאשר שני בתים נפרצו בתוך שבוע אחד. לאור הנתון המדהים של פריצה אחת מאז תחילת שנת 2020, אין ספק שמדובר באירוע חריג ולא שגרתי ביישוב.

סרג' קורשיא, ראש מועצת כפר שמריהו, התייחס לכך באיגרת לתושב שהוציא אתמול ובה כתב: "לאחר תקופה ארוכה מאוד של שקט, בשבוע שעבר היו שני מקרי פריצה בכפר. בעוד שמערך האבטחה, המשטרה ויחידת המתנדבים עושים ככל יכולתם על מנת למנוע מקרים בכפר, כל אחד יכול לסייע במניעת הפריצה בביתו".

קורשיא, בעברו איש ביטחון, המליץ לתושביו על פעולות שימנעו פריצות: סגירת דלתות וחלונות בחדר בו אנו לא נמצאים, נעילת דלתות, הפעלת אזעקה בלילה, הפעלת תאורת גינה ביציאה מהבית, במיוחד בסמוך לפתחי הבית, דילול צמחייה אשר יכולה לשמש מחסה לגנב בעת ניסיון פריצה.

קורשיא אמר היום ל"שרון און ליין" כי אין קשר בין שני מקרי הפריצה השבוע וכי סמיכות האירועים אינו גורמת לו לחשוש כי מדובר בתופעה. קורשיא: "אנחנו מפעילים יחידת מתנדבים שהקמתי בשנת 1998 ועובדת במשותף עם רשפון ובשיתוף פעולה מלא עם משטרת גלילות, כולל מערך מצלמות איכותי. מדובר במתנדבים שיודעים לקום בכל שעה ולראייה כמות פריצות שעומדת על מספר חד ספרתי בשנה, אחד המקומות עם מספר הפריצות הנמוכים ביותר במרחב ירקון. זאת התוצאה של תפיסת הביטחון הטובה שלנו והמתנדבים הנפלאים".

כאמור, למרות שתי הפריצות בשבוע האחרון קורשיא לא חושש להמשך התופעה: "אני עסקתי בביטחון שנים רבות ומי שמכיר את העולם הזה יודע שאין בו חוקים ואין בו כללים. ברמה הציבורית אנחנו נערכים ומגיבים ועשינו פעילות מהפריצה האחרונה שלא אפרט כאן אבל אני לא מתרגש, גם בגלל שהאירועים לא קשורים אחד לשני".

סרג' קורשיא ראש המחועצה כפר שמריהו
סרג' קורשיא. פעילות מתנדבים ושיתוף פעולה עם המשטרה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן