תכנית לימודית חדשה ברמת השרון: בהובלת אגף החינוך ודוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך בעירייה, פיתח את "קמפוסיפור" – הקמפוס העירוני. מדובר בתכנית ייחודית במינה אשר פורצת את גבולות הכיתה ובית הספר ומחברת בין שתי חטיבות הביניים במרחב העירוני.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע תפוז למיץ/מלון 4.90 ש"ח לק"ג. חדש! סניף הרצליה

בעירייה מסבירים כי מטרתו של הקמפוס העירוני היא לראות את התלמיד כמכלול שלם, ולתת לו להתנסות במגוון מיומנויות בדרכו להיות הבוגר השלם, הבוגר אוטונומי.

במסגרת ה"קמפוסיפור" מתקיים יום לימודים עירוני, פעם בשבוע, כאשר תלמידי שכבת כיתה ז' משתי חטיבות הביניים, קלמן ועלומים, נחשפים למנעד רחב של תחומי דעת, מהם בחרו המקצוע בו הם רוצים להתנסות. באותו יום תלמידים מעורבים משתי החטיבות לומדים בתיכון אלון, במבנה בית הספר ובמקומות נוספים וכל זאת על פי המקצוע אותו הם בחרו. השבוע הגיעו תלמיד כיתה ז' לפעילות בטייסת הסימולטורים בסינמה סיטי גלילית וחוו לזמן קצר את ההרגשה להיות טייס קרב (בתמונה).

המקצועות שעמדו לבחירת התלמידים הם: אומנות חזותית, מחול, תיאטרון, קולנוע, מוסיקה, ספורט, תעופה עם הטייסת, ספורט, עמ"ט (עתודה מדעית טכנולוגית), ממר"מ (מרכז המחשבים ומערכות המידע). את השיעורים מעבירים לילדי שכבת ז' מורים מהתיכון.

התכנית, שכאמור החלה השנה לתלמידי כיתה ז', מהווה נדבך ראשון בתכנית ארבע שנתית ותכלול כבר בשנה הבאה את כל תלמידי חטיבות הביניים ותלמידי שכבת י' בתיכונים: שכבת ז' – תתמקד בבחירה, התנסות ופיתוח אישי חברתי, שכבת ח' – תתמקד בהעמקה או בחירה מחודשת של מסלול התמחות ופיתוח אישי חברתי, שכבות ט' וי' – יעברו יום שכל כולו מכינה קדם אזרחית ברוח המכינות הקדם צבאיות.

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, אמרה: "קמפוסיפור הוא רעיון הפורץ את הגבולות של מערכת החינוך המצוינת של רמת השרון. תמכתי ברעיון בהתלהבות וקידמתי אותו משום שיש בו גם חדשנות וגם יסודות של חינוך קלאסי. קמפוסיפור מביא איתו גישה חדשנית של הרעיון ״חינוך לנער/ה על פי דרכה/ו״. התוכנית רואה בכל תלמיד ותלמידה ייחודיות ועולם ומלואו. היא מסתכלת על התלמידים כפרטים שונים ומיוחדים ולא כציבור אחיד. היא מעצימה את התלמידים והתלמידות  ושולחת אותן/ם למסע לתוך עצמם/ן. היא ממריצה אותם ללמידה עצמית ומעודדת אותם להתפתחות אישית. הייתי שמחה להיות תלמידה במערכת חינוך כזאת".

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון: "בעולם העכשווי יש משמעות הולכת וגדלה לידע רחב והבנה בשורה ארוכה של תחומים. חשוב לנו להעצים גם את חטיבות הביניים ולגוון את תוכנית הלימוד. אנו רואים חשיבות רבה לרצף הלימודי שמתחיל בגנים וביסודי ומסתיים בתיכון. הקמפוס מאפשר לילדים להתנסות ולהיחשף למגוון מרתק של תחומי לימוד ועניין ברמה הכי גבוהה ועם השקעה ניכרת של הרשות. תלמידינו יזכו ללמוד מדעים וסייבר, לצד קולנוע ותאטרון".

מנהלת אגף החינוך בעירייה, שלומית שפיגלבלט, ומנהלת מחלקת החינוך העל יסודי, זהבית גולדמן, אמרו: "אנו גאות בתוכנית השמה את התלמיד במרכז,
לא את חומר הלימוד אלא את פיתוח התלמיד ומיומנויותיו החברתיות, רגשיות ולימודיות. אנו מאמינות בכך שלכל תלמיד ותלמידה יש את נקודת האש הקטנה שמאירה את נפשו ועלינו כאנשי חינוך לעזור לו לאתר את נקודות החוזקה שלו ולפתח אותן, לחזק את תחושת המסוגלות האישית תוך שימת דגש על אחריות חברתית ואקטיביסטית. שותפים רבים יש לתוכנית זאת, ראשי הרשות, מנהלות החטיבות והתיכונים ברמת השרון, הפיקוח של משרד החינוך, רכז התוכנית, היועצת ורכז התלמידים של תיכון אלון, רכזי המקצועות בתיכון אלון, מורי תיכון אלון ומורי החטיבות, הנהגת ההורים האקטיבית שלנו, הטייסת בסינימה סיטי, עמותת מסע ישראלי. רק בשילוב ידיים אמיתי של כפר שלם ניתן לחנך ילד אחד".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן