המדור המתחדש, "הפינה לשיפוטכם", חוזר והפעם עם נקודת מבט מעניינת על אחד הצמתים המרכזים והמפורסמים בהרצליה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

מדובר בצומת כדורי, מפגש הרחובות בן גוריון-הרב קוק-ארלוזורוב, שבו עוברות מדי יום אלפי כלי רכב. למרב בליימן שבתאי, תושבת הרצליה, במקצועה מתכננת ערים ואזורים, ויועצת תכנון לרשויות וגופים ציבוריים, יש מה לומר על מצב הצומת שלדעתה מוזנח מאוד.

"צומת כדורי הוא אחד המרכזיים בעיר (אם לא ה-)", מסבירה ל"שרון און ליין" וממשיכה: "מבחינה אורבנית, יש לו פוטנציאל נהדר: יושב על שני צירים ראשיים, בעתיד גם על תוואי למטרו. מוקף בשכונות מאוכלסות וכולל מגורים, מסחר, מסעדות ומשרדים. אבל כיום הבינוי בצומת ישן ועלוב, הרחבה מול דומינוס קושטה בפחי זבל ענקיים, ארון תקשורת גדול עומד בפינה הדרומית, הגינון בפינה הצפון-מערבית מסתיר את הנצפות להולכי הרגל, והפינה הדרום-מערבית מתעדפת חניית רכבים פרטיים כלפי הרחוב במקום שיהיה מקום נעים ומוצל לאנשים לשהות בו תחת העצים".

בליימן שבתאי, שעבדה בעבר באגף ההנדסה בעיריית רמת השרון, מסבירה: "זה יכול להיות אחרת. תדמיינו רחבה נעימה עם בית קפה שמוציא שולחנות וכסאות, שמשיות והצללה טבעית של עצים, שביל אופניים, ספסלים, ריהוט רחוב בעיצוב חדשני. זה צומת עם פוטנציאל כל כך נהדר ומתבקשת התחדשות עירונית".

מיכלי האשפה והמיחזור בצד הצפון מזרחי של הצומת

לסיום, היא ממליצה לעיריית הרצליה מה ניתן וצריך לעשות ועדיף בהקדם האפשרי: "אם נדרשת התערבות תכנונית של הרשות – אז תכינו תכניות, תקבעו זיקות הנאה למעבר הציבור בשטחים פרטיים, תעשו תכניות לאיחוד וחלוקה. רק תעשו. העיר מתפתחת, האוכלוסייה מצטופפת, חלומה של רשות הוא שהתושבים יזנחו את האוטו וילכו יותר ברגל כדי להקטין עומסי תנועה וזיהום אויר. אבל האמת הפשוטה היא שאנשים הולכים במקומות שנעים ללכת בהם. שנים שהמקום נראה ככה, וזה כבר לא מתאים. התקדמנו".

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

עיריית הרצליה בחרה לא להגיב לכתבה.

יש לכם מה לומר בתחומי חזות העיר, איכות הסביבה או תחבורה? אנחנו מחכים לפניות שלכם במייל: sharon@sharonline.co.il

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן